Sosyal hizmet uzmanı olabilmek için ea-2 türünden kaç puan almalıyım?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sosyal hizmet uzmanı olabilmek için ea-2 türünden kaç puan almalıyım? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Sosyal hizmet uzmanı olabilmek için ea-2 türünden kaç puan almalıyım?

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Açık Öğretim Fakültesi (2Yıllık) Sosyal Hizmet Bölümü Hakkında Genel Bilgiler ve Sık Sorulan Sorular
  AÖF Sosyal Hizmetler hakkında bilinen ve bilinmeyenler. Nedir, Ne Değildir? 2 yıllık sosyal hizmet ile Lisans düzeyinde örgün eğitim veren (4 yıllık) sosyal hizmet arasında ki farklar nelerdir?

  Bu yazıyı sitemize gelen sorular doğrultusunda hazırladım. Öncelikle de belirtmek isterim ki burada ki bilgileri objektif olarak sizlere aktarmaktayım ve yine değerlendirmeleri hiçbir art niyetim olmadan yapmaktayım. Hiç kimsenin buradaki bilgileri yanlış anlamasını, AÖF Sosyal Hizmetleri aşağılanması şeklinde algılamasını istemem. Tümüyle yanlış bilinenleri düzeltmek, bilinmeyenler hakkında bilgi vermek amacındayım.

  İlk olarak da özellikle şu bilginin kavranması isteği içerisindeyim:2 yıllık sosyal hizmet bölümünün lisans düzeyinde ki (4 yıllık) sosyal hizmet bölümünden farklıdır.

  Lisans düzeyinde ki sosyal hizmet bölümünde öğrenciler mesleki ve bilimsel etik ilke ve sorumluluklar ışığında eğitim alır, eğitim süresince aldığı eğitim ışığında uygulamalar yapar. Bölüm yüksek puanlar ile kontenjan dâhilinde öğrenci alır. (Bknz.) Mezun olan öğrenciler Sosyal hizmet uzmanı, sosyal çalışmacı unvanlarını alır.

  İnsanı, insan hayatını temel alan, odak noktası haline getiren bir mesleğin, bir alanın elamanlarının, çalışanlarının eğitimi de hak verirsiniz ki son derece önemlidir. Bu yüzdendir ki bu alanda çalışanların 4 yıllık lisans düzeyinde uygulamalı eğitim alması gerekir.Böyle bir alana , böyle bir disipline ait eğitimin açıköğretim fakültesinde verilebileceğinin düşünülmesi ülkemizde insana, insan hayatına, sosyal refaha,insanlığa verilen önemi azaltmak olur.

  Ülkemizde şu an 10 sosyal hizmet bölümü eğitim öğretime devam etmektedir. Özellikle son yıllarda sosyal hizmet bölümleri ülke genelinde hızla yayılmaktadır. En son 11. bölüm olarak Kırıkkale Üniversite Sağlık Bilimleri Fakültesi‘nde Sosyal Hizmet Bölümü açılmıştır.
  1.Açıköğretim Fakültesi Sosyal Hizmet bölümü kaç yıllıktır, puanı kaçtır, kontenjan sayısı kaçtır ?
  Açık öğretim Fakültesi Sosyal Hizmet bölümü 2 yıllıktır. Bu bölüme Açık öğretim için Ösym’nin belirlediği taban puanı (baraj puanı) ‘nı geçen herkes bu bölümü tercih edebilir. Belirli bir puanı geçen herkesin tercih yapabildiği için belirli bir kontenjanı yoktur. 2009 yılında AÖF sosyal hizmet bölümüne 7828 kişi kayıt olmuştur.2011 yılında 5000′nin üzerinde mezun vereceği öngörülmektedir.+ Yorum Gönder
sosyal hizmetler ea-2,  sosyal hizmetler (fakülte) ea-2
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi