Pinokyo kimdir pinokyonun hayatı öyküsü

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Pinokyo kimdir pinokyonun hayatı öyküsü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Pinokyo kimdir pinokyonun hayatı öyküsü





 2. 2
  ENGİN
  Özel Üye





  Cevap:
  Pinokyo / Pinocchio

  Pinokyo Kimdir?Biyoğrafisi,Özgeçmişi Hakkında

  Pinokyo, İtalyan yazar Carlo Collodi' nin 1881yılında yazdığı ünlü çocuk klasiğinin kahramanıdır. Yalan söyledikçe burnunun uzamasıyla meşhurdur.







  Pinokyo, önce Kiraz usta tarafından sıradan bir odun olarak bulunur. Kiraz usta konuşan kütüğü bulunca çok şaşırır. Bu yüzden arkadaşı Gapetto usta ondan kütük isteyince hiç düşünmeden hem ağlayan hem gülen kütüğü ona verir. Böylece asıl hikaye başlamış olur.











  Pinokyo türlü türlü yaramazlıklar yapar. Bir keresinde arkadaşıyla birlikte oyuncak kentine gitmiştir. Burada Perşembe günleri okul yoktur ve hafta sonu okul tatildir. Bu kentte haftanın 5 günü perşembe günüdür ve geri kalan günler hafta sonudur. Çocuklar burada ders çalışmadıkları için eşeğe dönüşmüşlerdir. Satıcı da onları satarak zengin olmuştur. Pinokyo, eşek haliyle tam ölecekken Mavi peri onu çocuğa dönüştürmüştür.







  Tahtadan bir kukla olarak yaratılan Pinokyo'nun tek isteği Gapetto babasının dileği gibi gerçek bir oğlan çocuğu olmaktır. Ama bunu elde edebilmesi için egoist kişiliğinden vazgeçmesi gerekecektir. Bunun için Gepetto'nun sevgi dolu yuvasından ayrılıp dünyayı keşfetmek üzere eğitici bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk sonunda Pinokyo mavi peri tarafından gerçek bir çocuğa dönüştürülür.

  pinokyo resimleri.jpg
  pinokyo resimleri1.jpg
  pinokyo.jpeg
  pinokyo1.gif







+ Yorum Gönder
pinokyo,  pinokyonun öyküsü,  pinokyo resmi,  pinokyo öyküsü,  pinokyonun biyografisi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi