Ne ekersen onu biçersin ve dünya ahiretin tarlasıdır ile ilgili kompozisyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ne ekersen onu biçersin ve dünya ahiretin tarlasıdır ile ilgili kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Ne ekersen onu biçersin ve dünya ahiretin tarlasıdır ile ilgili kompozisyon

 2. 2
  Asya
  Bayan Üye

  Cevap: Ne ekersen onu biçersin ve dünya ahiretin tarlasıdır ile ilgili kompozisyon

  Biz insanlar bu dünyada iyisi ve kötüsüyle yaşar ve hayatımızı devam ettiririz. yaptığımız ve yapacağımız güzel ve kötü şeylerin karşılığını göreceğizdir. insanlara iyilik yaparız ve ahirettede karşılığını alırız.

  Dünyada maddi bir yardımda bulunulusa ve insanların yaşamasına yardımda bulunulursa dünya malı olarak gei alır.

  Yapılan her maddi ve manevi yardımların sonrasında aynı yardımın başkası veya o kişi tarafından geleceğini unutmamalıdır.


  Dünyaya gelmemizdeki gaye, Allah'ın verdiği beyinle İslam'ı öğrenmek, anlamak ve yaşamaktır Bir şahıs elektrikçiliği öğrenir, elektriği anlamazsa kaza yapar İşte İslamiyet'i öğrenmek de yetmiyor, anlamak lazım ki harama
  girilmesin Dünya hayatıyla İslami hayat bütünleşmelidir Dünya hayatıyla ahiret hayatı ayrı olamaz Zaten İslamiyet, dünyada yaşanacak bir dindir.


  Biz Müslümanlar öldükten sonra dirileceğimize, dünyada yaptıklarımızdan dolayı hesaba çekileceğimize ve mümin olarak iyi işler yapmışsak cennete, günahkâr olmuşsak cehenneme gideceğimize inanıyoruz. İnanmış olan kişiler cezalarını çektikten sonra cehennemden çıkarak cennete gireceklerdir. Allah Teala dilerse günahkâr Müslümanları affederek hiç cehenneme sokmayabilir. Fakat inançsızlar daima cehennemde kalacak ve ceza göreceklerdir.
  Burada bahsettiğimiz iman, ibadet ve güzel işler vs. hep bu dünyada yapılan şeylerdir. Cennete gidenler dünyada yaptıkları bu güzel işlerden dolayı ödüllendirilmiş olacaklardır.
  İnançsızlık, haksızlık, zulüm ve günahkârlık da bu dünyada insanların yaptıkları kötü işlerdir. Böyle kişiler de cehennemde cezalandırılacaklardır. Bu, aynen tarlasını zamanında eken, bakımını yapan ve mahsulünü zamanında kaldırarak pazara süren ve yemesi için yeteri kadarını ayıran kişinin kışın rahat etmesine benzer. Tarlasını ekip biçmeyen ve kışa hazırlık yapmayan kişiler de aç kalacaklardır. Durum bu şekilde değerlendirilirse, dünyanın niçin ahiretin tarlası olduğu anlaşılır.
+ Yorum Gönder
dünya ahiretin tarlasıdır kompozisyon,  ne ekersen onu biçersin ile ilgili kompozisyon,  dünya ahiretin tarlasıdır ile ilgili kompozisyon,  ne ekersen onu biçersin ile ilgili kompozisyonlar,  ne ekersen onu biçersin kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi