Kuş hikayeleri

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kuş hikayeleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Aytu
  Bayan Üye

  Cevap: Kuş ile ilgili hikayeler

  Bir Kuş Hikayesi

  Bir kuş soguk bir kış gününde , yiyecek buLabiLmek için kanat çırpıp
  duruyormuş. Hava o kadar ayazmış ki minik kuş dayanamayıp karın üstüne
  düşmüş. Kuş çaresiz , soguk karın üstünde öLümü bekLerken ordan geçen bir
  inek kuşun üstüne sıçmış. Kuş öyLe sinirLenmiş ki , kanatLarı donmamış
  oLsa ,kaLkıp inegi dövecek... Bi de bakmış ki bokun sıcakLıgıyLa
  kanatLarı çözüLmüş,yaşama qeri dönmüş. ÖyLe bi sewinçLe ötüyomuş ki,
  ordan geçen bi kedi de bunun sesini duymuş ve boku eşeLeyip kuşu
  çıkarmış. Kuş buna çok sewinmiş, tam kediye teşekkür edecekmiş ki, kedi
  onu yemiş...

  Demekki neymiş . .

  1- Her üstüne sıçanı düşman sanma !
  2- Seni boktan her çıkaranı dostun sanma !
  3- En önemLisi: BOKUN İÇİNDE MUTLUYSAN SESİNİ ÇIKARMA . . .


  garip bir kuş hikayesi:=))

  Bir gün bir mavi kuş aniden camınızdan içeriye giriyor ve dışarıya çıkamıyor.bu yolunu şaşırmış kuşta sizi çeken bir şey var ve onu beslemeye karar veriyorsunuz.ama ertesi gün kuşun rengi sizi şaşkınlığa düşürerek maviden sarıya dönüşüyor!bu özel kuş ertesi gün yine renk değiştiriyor.üçüncü günün sabahında parlak kırmızı ve dördüncü gün tamamen siyah oluyor.beşinci gün uyandığınızda kuşun rengi nedir?


  1-renk değiştirmiyor,siyah kalıyor.

  2-ilk rengi olan maviye dönüyor.

  3-beyaz oluyor

  4-altın rengi oluyor  CİCİ KUŞ

  Ormanda yaşamakta olan binlerce bülbül ve kanarya aralarında çıkan tartışmalara bir türlü engel olamayarak yollarını ayırmışlar, ormanın bir tarafında bülbüller, diğer tarafında kanaryalar yaşamaya başlamıştı. Sadece bir bülbül yuvasını terk etmemiş, kanaryalar arasında kalmıştı. İşte bu bülbül cici kuştu.

  Yavru bir kanarya bülbüller tarafına geçince yakalandı ve kafese kapatıldı. Olayı öğrenen kanaryalar elçi göndererek, özür dileyip, yavru kanaryayı geri isteyeceklerdi. Fakat hiçbir kanarya bu işe gönüllü değildi. Sonunda kanaryalar cici kuşa gittiler ve yavru kanaryayı kurtarmasını rica ettiler. Cici kuş teklifi kabul edip yola çıktı.

  Cici kuş bülbüller tarafından sevinçle karşılandı. Baş köşeye oturtuldu. O da bir bülbüldü ve kanaryalar arasında daha fazla kalamayarak hemcinslerinin yanına dönmüştü. Bu kanaryalarla bir arada yaşanmazdı zaten. Ertesi gün cici kuş geliş nedenini açıklayınca ortalık karıştı. Yoksa cici kuş bir hain miydi?

  Bülbüller buna fazla kafa yormadılar ve cici kuşu da bir kafese kapattılar. Cici kuş kendini ve yavru kanaryayı kurtarabilmek için akla karayı seçti. Kötü bir niyetinin olmadığını, yalnızca yavru kanaryayı kurtarmak için geldiğini tekrar tekrar anlattı. Günler sonra yavru kanaryayla birlikte kanaryalar tarafına geçerken, ilk aklına gelen fikre doğrudur deyip başka hiçbir fikri önemsemeyen basmakalıpçılara laf anlatmanın deveye hendek atlatmaktan daha zor olduğunu düşünüyordu cici kuş.

  Yazan: Serdar Yıldırım
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi