Jandarma öht nasıl olunur

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Jandarma öht nasıl olunur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Jandarma öht nasıl olunur
  Soru: şimdi ben şağlıkeslek lisesi 11. sınıf öğrencisiyim ve kendimi bildim bileli asker olmak olmak istiyorum ve büyüdükçe istediğim meslek aklımda şekilllendi ben jandarma astsubay olarak özel harekat timine katılmak istiyorum nasıl başarabilirim hangi snavlara girmem gerekiyor.istek inancım tam babam eski 120mm havan bölüğü uzman çavuşu işi bilen anlayan bir komutanımın anlatmasını rica ediyorum ? 2. 2
  Aytu
  Bayan Üye

  Cevap: Astsubay olmak için yapmanız gerekenler


  Öncelikle YGS – ÖSS klavuzundan Askeri Okullara girmek istiyorum seçeneceğini işaretlemeniz gerecek. Daha sonra internet üzerinden kara, hava, deniz ve jandarma’nın astsubay meslek yüksek okullarına başvuru açacağı linki bekleyeceksiniz.
  Başvurular açıklandıktan sonra internet üzerinden başvuru yapacaksanız. Nasıl başvuracağım derseniz de başvurmak oldukça kolay. T.C kimlik numaranızı giriyorsunuz ve bilgiler zaten otomatik olarak geliyor. Eksik olanları dolduruyorsunuz o kadar.
  Başvurunuzu yaptıktan sonra YGS eski adıyla ÖSS’ye çalışıyorsunuz ve sınava girip yüksek bir puan almanız gerekiyor. Ne kadar yüksekse o kadar.
  ÖSS – YGS sonucunuz açıklandıktan 5 – 10 gün sonra Kara, Hava, Deniz, Jandarma Komutanlıkları sitelerinden T.C Kimlik numaranızı yazıp mülakatı kazanıp kazanmadığınıza bakacaksınız. Mülakatı kazandıysanız size mülakat tarihi, mülakat saati vereceklerdir. Ayrıca mülakata gelirken getireceğiniz belgelerde yazmaktadır mutlaka hepsini tamamlayın ve o gün orda olmanız gerekmektedir.
  Mülakatı kazandık peki mülakat işlemleri kaç gün sürer ?
  Mülaka tı kazandıktan sonra mülakatın yapıldığı yerler yani Astsubay Meslek Yüksek Okulunun olduğu Balıkesir ( kara ) , İzmir ( hava ) , Ankara’ ( Jandarma ) ve Deniz ( yalova ) ‘da mülakat yerlerine gidiyorsunuz. Orada kuyrukta bekliyorsunuz. Üstünüz arandıktan sonra grup grup sizi bölüyorlar ve herkese bir grup numarası veriyorlar. İçeri girdikten sonra evraklarınız kontrol ediliyor.Kaynak Daha sonra sizi psikolojik teste sokuyorlar. Burada psikolojiniz ölçülüyor. Bu işlem tamamlandıktan sonra sağlık kontrolüne götürüyorlar ve burada ön sağlık kontrolü yapılıyor. Daha sonra spor mülakatı için spor kompleksine alıyorlar.
  Burada ki mülakatlar ise şöyle:
  400 metre koşu
  Durarak yüksek atlama
  Basketbol topu fırlatma
  Mekik
  Barfiks
  Bu 5 seçenekten sadece birini yapmayabilirsiniz. Örneğin, barfiksi çekemeyenler diğerini yaptıkları taktirde sözlü mülakata hak kazanıyor.
  Kaynak: Berkan Karadağ
  Spor mülakatını kazandıktan sonra sözlü mülakata hak kazanıyorsunuz ve sözlü mülakat için sıranızın gelmesini bekliyorsunuz. Sıranız geldikten sonra içeriye giriyorsunuz ve size doğruluğunuzu ve aranan standartlarda bir öğrenci olup olmadığınız hakkında sorular soruluyor.

  Sözlü mülakattan çıktıktan sonra bekliyorsunuz ve sizin adınız okunduğunda mülakatı kazandığınız veya kazanamadığınız söyleniyor. Eğer kazandıysanız hastane sevk kağıdı için ayrı bir salona gönderiliyorsunuz. Hastahane için bir hastane seçiyorsunuz.
  ( Örneğin, KKK Astsubay Myo için, İzmir – Balıkesir – Bursa ) hastaneye gitmek için size belirli bir gün veriliyor. Bu tarihler arasında bir çok diş, göz, genel cerrahi gibi yerlerden olur raporu almanız gerekiyor. Hepsi sorunsuz bir şekilde tamamlandıktan sonra yine internet üzerinden açıklanan ASİL / YEDEK listeyi bekliyorsunuz. Asil çıkarsa hemen veya belirli günler içerisinde kayıt yaptırabilir. Yedek ise sizi telefonla aramalarını bekleyeceksiniz.
  Kara Kuvvetleri Balıkesir Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda mülakatlara girecekseniz. Uygun fiyata Devlet Su İşlerinin kalacak yeri var hemen okulun yanında ayrıca Kredi ve Yurtlar kurumu da günlük 5 tl’ye yatma imkanı sağlıyor.
  İşte hepsi bu kadar. Size sıfırdan ASTSUBAY olmayı anlattım. Kaynak, Ayrıca yukarıda bahis ettiğim, Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek okulu, Hava Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu Deniz Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve Jandarma Astsubay Meslek Yüksek okulu ile ilgili başvuru, sonuç açıklanması ve asil yedek liste yine buralarda yayınlanmaktadır. Ayrıca bir siteye girmenize gerek yok. Yine kendi sitemden sizin yerine takip ediyorum. Sizin yapmanız gereken sadece benim sitemi sık kullanılanlara eklemek ve her gün siteme 1 dakika ayırarak gözden geçirmek bu kadar.

  Ayrıca:

  Kara astsubay meslek yüksek okulları
  Hava astsubay meslek yüksek okulları
  Jandarma astsubay meslek yüksek okulları
  Deniz astsubay meslek yüksek okulları için geçerlidir. 3. 3
  Ziyaretçi
  peki jandarma astsubay olduktan sonra jandarma özel harekat için ne yapmak gerekiyor??+ Yorum Gönder
jandarma özel harekat mülakatları,  jandarma astsubay özel harekat,  jandarma özel harekat nasıl olunur,  jandarma astsubay özel harekat nasıl olunur,  jöh mülakatları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi