Adını tarihe yazdırmış kişiler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Adını tarihe yazdırmış kişiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Adını tarihe yazdırmış kişiler
  Soru: adını tarihe yazdırmış kişiler ile ilgili bir sorum var cevaplarsanız ödevlerime yardım etmiş olursunuz lütfennnn ? 2. 2
  Aytu
  Bayan Üye

  Cevap: Tarihe Adlarını Yazdıranlar


  - Müzik öğretmeni Beethoven'a; “Besteci olması imkansız!” demişti. Oysa o, insanlık tarihinin en büyük bestecilerinden birisi oldu.

  - Öğretmenleri Edison'u, hiçbir şey öğrenemeyecek kadar aptal bulurlardı. Edison'un kim olduğunu söylememize gerek var mı?

  - Walt Disney, bir gazetenin yazı işleri müdürü tarafından; “İşe yarar fikirleri olmadığı” gerekçesi ile kovulmuştu. Walt Disney, film ve eğlence endüstrisinde devrimler yapmıştır.

  - Churchill, orta okulda sınıfta kalmıştı. Daha sonra İngiltere'nin en sevilen başkanlarından biri oldu.

  - Barış Manço müzik dersinden ikmale kalmıştı. Günümüzde ölümünün ardından bile tüm çocukların Barış abisi ve şarkıları hala dillerde ve yüreklerde.

  - Micheal Jordan, okul basketbol takımından atıldığı için basketbolu bırakmıştı. Daha sonra dünyanın en iyi basketbolcularından birisi oldu.

  - Einstein, dört yaşına kadar konuşamamıştı. Matematik dersinden çok başarısız olduğu için ilkokuldan atılmıştı. Oysa biz onu şimdi, yüzyılımızın en büyük bilgini olarak biliyoruz.

  - Charles Dickens, yüzlerce kapıdan “Sen yazar olamazsın.” denilerek geri çevrilmişti. Daha sonra kitapları bir çok dilde yayınlanmış ve milyonlarca satmıştır.

  - Müzik yapımcıları Elvis Presley'e şöyle demişlerdi; “Hiçbir işe yaramazsın, en iyisi kamyon sürücülüğüne geri dönmen.” Elvis Presley yaptığı müziklerle milyonları coşturmuştur.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Atatürk :) neşet ertaş :) 4. 4
  Ziyaretçi
  Çok beğendim güzeldi

 5. 5
  Ziyaretçi
  tüm ödevlrime burdan bakıyorum saygılarımla teşekkürler forum alev en iyi site forum alev bencr

 6. 6
  Ziyaretçi
  Sağol kardeşim işimi gördü

 7. 7
  Ziyaretçi
  sağol:)çok gerekliydi

 8. 8
  Ziyaretçi
  Çok teşekkür ederim.

+ Yorum Gönder
tarihe adını yazdırmış kişiler ,  tarihe ismini yazdırmış kişiler,  tarihe adını yazdıran insanlar,  tarihe adını yazdıran kişiler,  tarihe adını yazdıranlar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi