Kanadada Çocukların Oyun Giyim Ve Beslenme Tarzları

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kanadada Çocukların Oyun Giyim Ve Beslenme Tarzları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Aytu
  Bayan Üye

  Cevap: Kanada İklimi ve Giyim

  İklim
  Kanada iklimi her zaman bir tartışma konusudur. Dünya, Kanada'yı hep soğuk bir yer olarak tahayyül etmiştir. Her ne kadar bu doğru ise de - sıcaklığın -25 dereceye kadar düşmesi olağandır- sıcaklıklar yıl içerisinde değişir ve Kanada, en az soğuk günleri kadar sıcak yaz günleri yaşar.  Kanada'da, iklimi İstanbul ile benzerlik gösteren Vancouver'dan, 70. Kuzey paralelin sürekli buzlarla kaplı bölgelerine, British Columbia'nın batı kıyılarındaki verimli bitki örtülerine kadar pek çok farklı iklim bölgesi mevcuttur. Bununla beraber, Kanada'nın ABD ile sınır bölgeleri boyunca uzanan kesimlerinde dört mevsim yaşanmaktadır.  Bitki örtüsünün yenilenmesi, göçmen kuşların yuvalarına dönmeleri ve uzun ve sıcak günlerin habercisi olan ilkbahar Kanada'da her zaman heyecan verici bir dönemdir. Yazlar genellikle sıcak ve güneşlidir, sıcaklık 35 derece ve üzerine çıkabilir.  Sonbahar daha serin ve birçokları için daha rahat bir mevsimdir. Sonbahar yaprakları mükemmel tabiat manzaralar oluşturur. Mevsim ne olursa olsun Kanada'da size uygun bir yer ve etkinlik muhakkak bulunur.


  Giyim
  Daha sıcak iklimlerden gelenlerin ilk aylarda Kanada iklimine alışması zor olabilir ve palto, bot, kazak, eldiven gibi kışlık giyeceklere epey bir para harcayabilirler. Öğrenciler, kampüslerde genellikle rahat ve spor giyinirler.

  Kanadada yemek kültürü

  Kanada'nın maalesef kendine has bir mutfağı yoktur.Kozmopolit bir nüfusa sahip olduğu için her ülkenin mutfaklarından örnekler bulabilirsiniz.

  Çin mutfağı,İtalyan,Hindistan Yunan mutfaklarından yeme şansına sahipsiniz.

  Kanada'da en popüler mutfakların başında İspanyol tatlarınıda içinde barındıra Meksika yemekleri gelmektedir.

  Türk mutfağı henüz yeni yeni tanınmaya başlamıştır.Özellikle son 3 seneden beri kebap,döner bulacağınız yerler açılmaya başlamıştır.

  Quebec bölgesinde ,putın denilen patatesten yapılan yiyecekleri mevcuttur,kendi yörelerine ait bir peynir türüyle ,et suyu karıştırılarak kaynatılır ve kızartılan patatesin üstüne dökülüp servis edilir.

  Ayrıca sabah kahvaltılarında yedikleri kendilerine özgü bir reçelleri vardır. Bu reçel Kanada'da yetişen bir çam ağacından elde edilen bir Nepul şuruptur,reçel olarak sabah kahvaltılarının vazgeçilmezidir.Yine kendilerine özgü yumurta ve et karışımı bir yemekleri bulunmaktadır.

  Öğleden sonraları bizde yenilen simit ,krem peynir benzeri bir yiyecek alışkanlıkları vardır.Kanada'da dünyanın en büyük mutfaklarından olan Çin mutfağıda büyük rağbet görmektedir.
 3. 3
  Ziyaretçi
  ya oyun tarzları nelerdir+ Yorum Gönder
kanada çocuk oyunları,  kanadanın çocuk oyunları,  farklı ülke çoçukların giyim beslenme ve oyun tarzı,  kanadada cocuk oyunları,  kanadanın oyunları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 31 kişi