Beden eğitiminde temel hareketler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Beden eğitiminde temel hareketler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: Beden eğitiminde “temel hareket” etkinliği

  Sporu, eğitimin ayrılmaz bir parçası kılarak okul öncesinden liseye her kademenin programında ağırlıklı spor eğitimine de yer veren Sınav Kolejinde beden eğitimi dersi, bütün sınıflarda her yaş grubuna uygun etkinliklerle yürütülüyor.

  Sınav Kolejinin okul öncesi eğitim dâhil ilköğretim 1, 2 ve 3.sınıflarında, öğrencilerin bedensel ve ruhsal gelişimlerini desteklemek amacıyla “Temel Hareket ve Koordinasyon Eğitimi” yaptırılıyor.

  Temel Hareket ve Koordinasyon Eğitiminin verilmesinde günlük yaşantı ve diğer derslerin konu temalarıyla, oyun formatını birleştiren Beden Eğitimi Öğretmeni Burcu Güler, “Böylece, çocuklarımızın hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini amaçlıyoruz.” dedi. Burcu Güler, bu eğitimin amaç ve hedefleri konusunda da şunları söyledi:

  “Amacımız; çocuklarımızın 5 yaştan başlayarak motorik becerilerini geliştirmek, bu gelişimlerdeki becerileri takip etmek ve her bir çocuğun tüm verilerini raporlaştırarak velilere danışmanlık yapmak, kavrama ve el becerilerine ilişkin problemleri tespit etmek ve çözüm konusunda yardımcı olmak.

  Hedefimiz ise bu eğitimle çocuklarımızın spor branşı seçimindeki alt yapısını daha sağlıklı oluşturmak, sportif yönlendirme yapmak ve fiziksel yapılarını değerlendirerek bedensel ve ruhsal açıdan gelişimlerini desteklemek.”

  PENGUENLER İLE KARDAN ADAMLARIN YARIŞI
  Sınav Koleji Anaokulunda, Temel Hareket ve Koordinasyon Eğitimi Kasım ayı etkinliği “Mevsimler” temasına göre yaptırılırken 2.sınıfta Aralık ayı etkinliği “Kış” konusuyla birleştirilip “Penguenler ile Kardan Adamların Yarışı” olarak uygulandı.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi