Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir

 2. 2
  NormanCı
  Özel Üye

  Cevap: .) Bardağın içerisine az miktarda su koyun ve içerisine bol miktarda tuz ekleyin. Eklediğiniz tuzu eriterek sivri sineğin ısırdığı yere sürün.
  2.) Ufak ısırıklarda, ısırılan bölgenin üzerine lavanta yağı sürerek tedavi edilebilir.
  3.) Bir soğanı ortadan keserek, ısırılan bölgeye katın ve güzelce ovun. Soğanın suyu panzehir etkisi yaratacağından yaradan kolayca kurtulabilirsiniz.
  4.) Isırılan yeri hanımeli yağı ile ovun. Ya da cildi önce ıslatıp, üzerine bildiğimiz sofra tuzunu serpin. Bir paça diş macunu da aynı etkiyi gösterecektir. Sivrisinekleri uzak tutmak içinse B vitamini veya soğan sarımsak takviyesi öneriyoruz; vücudun salgıladığı kokular bu küçük yaratıkları kaçırmaya yetecektir.
  5.) Aspirini ezerek toz haline getirin, daha sonra bunu soğuk su ile karıştırın. Bu karışımı sivrisineğin ısırdığı bölgeye sürün.
  6.) Karpuz suyu ile ısırılan alanı temizleyebilir, kaşıntılardan kurtulabilirsiniz. Karpuz suyu içerisinde bulunan asit kaşıntıyı giderebilir.
  7.) Sivrisineğin ısırdığı bölgede kaşıntıyı gidermek amacıyla diş macunu sürülebilir, bu sayede bir rahatlama hissedebilirsiniz.
  Ayrıca Sivri sinek ısırdıktan sonra da kesinlikle kaşımayın. Evet müthiş bir şekilde kaşıntı yapar sivrisinek ısırıkları ama sürekli kaşıyarak kaşıntı olayının devamlı sürmesine sebep olabilirsiniz. O nasıl oluyor diyorsanız, şöyle ki sivrisinekler ısırdıkları yerlerde deri altına bir sıvı bırakırlar. Bu sıvı sebebiyle kaşıntı meydana gelir, sizler de kaşıyarak bu sıvıyı daha çok yayarsınız ve böylece kaşıntı duracağı yerde daha da çok çoğalır.
  8- Kolanya 3. 3
  Fashion
  Bayan Üye
  Eczaneden bir tane ovadril merhem alıp sinek ısıran yere yada kaşınan bölgeye sürün iyi gelecektir. 4. 4
  Ziyaretçi
  bepanten iyi gelebilir çünkü yara kremi ve sineklerde yara açtığı için iyi gelir

 5. 5
  Ziyaretçi
  benim babam eczacı direk stilex sürün kaşıntıyı gideriri

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi