Voleybolda nasıl dönülür

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Voleybolda nasıl dönülür ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Voleybolda nasıl dönülür
  Soru: ben bir voleybolcuyum ve orta oyuncusuyum. önde 3 ,arhada 6 numarada oynuyorum ve nasıl dönüceğimi bilmiyorum . anlatın yazın siteye de ben de maçlara çıkabileyim arkadaş ? 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Filenin önünde bulunan üç oyuncu ön hat oyuncusudur ve 4 (ön-sol) 3 (ön-orta) 2 (ön-sağ) numaralı pozisyonlarda dururlar.Diğer üç oyuncu geri hat oyuncusudur ve 5 (geri-sol) 6 (geri -orta) 1 (geri-sağ) numaralı pozisyonlarda dururlar.
  voleybol.png
  Her takımın oyunda daima altı oyuncusu olmalıdır.

  Oyun alanındaki oyuncuların dönme sırası takımların başlangıç dizilişiyle belirlenir. Bu sıra set boyunca korunmalıdır.

  Her setin başlamasından önce koç kendi takımının başlangıç dizilişini pozisyon kâğıdında göstermelidir. Bu kâğıt düzgün bir şekilde doldurulup imzalanarak yardımcı hakeme veya yazı hakemine verilir.

  Bir setin başlangıç dizilişinde yer almayan oyuncular o set için yedek oyunculardır (Libero hariç).

  Pozisyon kağıdının yardımcı hakem veya yazı hakemine teslim edilmesinden sonra dizilişte kurallara uygun oyuncu değişikliğinin dışında hiçbir değişiklik yapılmasına izin verilmez.

  Oyuncuların oyun alanındaki yerleri ile pozisyon kağıdı arasında çelişki varsa aşağıdaki işlemler yapılır ;

  Set başlamadan önce oyuncuların oyun alanındaki yerleriyle pozisyon kağıdı arasında böyle bir çelişki görüldüğünde oyuncular pozisyon kağıdında gösterilen yerlerine geçmelidirler. Bu durumda ceza verilmez.

  Set başlamadan önce oyun alanında pozisyon kağıdına yazılmamış bir oyuncu varsa bu oyuncu pozisyon kağıdına göre değiştirilmelidir. Bu durumda ceza verilmez.

  Bununla beraber eğer koç pozisyon kağıdına yazılmamış böyle oyuncu veya oyuncuları oyun alanında tutmak isterse kurallara uygun oyuncu değişikliği talep etmelidir. Bu değişiklik(ler) müsabaka cetveline işlenecektir.+ Yorum Gönder
voleybolda nasıl dönülür,  voleybolda ne zaman dönülür,  voleybol sahası oyuncu yerleşimi,  voleybolda sıralama nasıldır,  voleybol oyun kuralları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi