İnsan vücudu günde kaç kalori yakar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İnsan vücudu günde kaç kalori yakar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İnsan vücudu günde kaç kalori yakar

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Günde kaç kalori harcıyoruz gelin hep birlikte öğrenelim.

  İnsan Vücudu Günde Kaç Kalori Yakar  İnsan Vücudu Günde Kaç Kalori Harcar
  Yetişkin bir insan günde kaç kalori harcar
  İnsan Vücudunun Günde yaktığı Kalori Miktarı Nekadardır?


  Yetişkin ortalama kiloda bir erkek hiçbir iş yapmadan sadece oturarak 2000-2250 (kilosuna bağlı olarak değişir) kalori yakar. En az 2000 yakar ama orası kesin.

  Yapacağımız ekstra aktiviteler, zaten hergün yaktığınız 2000-2250′nin üzerine eklenerek kâr getirir. Bu kadar basit.

  Kalori hesabı yaparak diyet yapmaya gerek kalmadan çok rahat kilo verirsiniz. Ne yediğinizi ve yediğiniz şeyden o an kaç kalori aldığınızı hesaplayın ve bunun gün sonunda ortalama 2250′yi geçmemesine önem verin. 2000-2250′den az aldığınız her gün kilo vermiş olacaksınız.

  Örneğin: Günlük 2250 kalori yakıyorsunuz ve o gün 1250 kalori aldınız. 1000 kalori kardasınız. 8 gün böyle yaparak 8000 kalori yakmış ve dolayısıyla 1 kilo vermişsiniz demektir. (8000 kalori = 1 kilo)

  Kalori denkleminin her iki tarafınıda içeren bir örnek: 3,22 kilometre jogging yapmak bir gece önce yediğiniz 200 kalori içeren kurabiyeden aldığınız kaloriyi yakar.

  Gerçek olan, egzersiz yapsanız da yapmasanız da her zaman kalori yakarsınız. Sadece egzersiz ile kalorileri daha hızlı bir şekilde yakarsınız. Bu yüzden 20 dakika boyunca egzersiz yapamazsanız; 5 veya 10 dakika yaparak başlayın ve yavaş yavaş geliştirin. Veya başlamadaki yoğunluğu düşürmeyi deneyin.

  Ayrıca, bütün aktiviteler kalori yakar. Bu yüzden daha aktif olmak konusunda kendinizi zorlayın. Arabanızı uzağa park edin. Bazen asansöre binmek yerine merdivenleri kullanın. Uzaktan kumanda kullanmadan televizyon kanallarını değiştirin. Yürüyüş mesafesindeki perspektifinizi değiştirin, belki marketiniz yürümenizi sağlayacak kadar uzak olabilir.

  Bazal metabolizma ile aynı şeydir zaten bu. Vücudun yaşamını sürdürmesi için yaktığı temel enerjidir bazal metabolizma. yani yukarıda bahsettiğim gibi hiçbir iş yapmayan bir insanın ihtiyacı olan kaloridir. Ne kadar kalori yaktığınızı kilo başına ortalama 30 kalori ile hesaplayarak öğrenirsiniz. (aktif iş yapmıyorsanız) 75 kilo olan biri x 30 = 2250 kalori yakar.+ Yorum Gönder
1kişi günde kaç kalori harcar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi