Atatürk'ün Karşılaştığı Güçlüklere Rağmen Başarılı Olmasının Nedenleri Nelerdir

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Atatürk'ün Karşılaştığı Güçlüklere Rağmen Başarılı Olmasının Nedenleri Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: GÜÇLÜKLERE RAĞMEN ATATÜRKÜN BAŞARILI OLMASININ NEDENLERİ

  SABIR VE DİSİPLİN ANLAYIŞI
  Atatürk önemli düşünceler karşısında önce düşünür , inceler , araştırır ve tartışırdı.Sonra kesin kararını verirdi.Verdiği kararın uygulanma zamanını ise sabırla beklerdi.

  MANTIKLILIĞI
  Keskin bir mantık ve zekâ gücüne sahip olan Atatürk ,hayatı boyunca akıl ve mantığa büyük önem vermiştir.Bu özellik onun evrensel devlet adamı olarak tanınmasında büyük bir rol oynamıştır.’’Bizim akıl ,mantık ve zekâ ile hareket etmek en belirgin özelliğimizdir.’’ diyerek ülke sorunlarında mantık ve şuurla hareket edildiğini göstermiştir.

  ÇOK CEPHELİLİĞİ
  Atatürk çok cepheli bir liderdi.O hem fikir hem de hareket adamıdır.Yani bir taraftan Türk inkılabının hazırlayıcısı diğer taraftan da uygulayıcısı olmuştur.Hem düşünen hem de eserler veren Atatürk , çok yönlü bir lider olduğunu göstermiştir.

  EĞİTİMCİLİĞİ
  Atatürk toplumu çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı amaçladığı için milli eğitim ile yakından ilgilenmiştir.O , ‘’ Eğitimdir ki bir milleti ya hür , bağımsız , şanlı , yüce bir toplum olarak yaşatır ; ya da bir milleti esaret ve sefalete terk eder.

  YÖNETİCİLİĞİ
  Mustafa Kemal iyi bir yönetici için gerekli özelliklere sahipti.Kibar davranışları , dürüstlüğü ,emir veriş tarzıyla örnek olmuştur.Gerek devlet yönetiminde gerekse askerlik hayatı boyunca hiçbir zaman maceraya yer vermemiştir.Atatürk ‘’Büyük kararlar vermek kâfi değildir.Bu kararları cesaret ve kesinlikle tatbik etmek lâzımdır.’’ diyerek verdiği kararlarda ısrarcı olmuş ve sonucun kendi istediği şekilde çözümlenmesi için uğraşmıştır.

  BAŞKALARININ FİKRİNE HER ZAMAN ÖNEM VERİRDİ
  "Dünyada hükümet için meşru olan tek bir prensip vardır ki, o da istişareden ibarettir. Hükümet için ilk ve temel şart yalnız ve yalnız istişare etmektir."
  Daima bilgisine ve ahlakına güvendiği kişilerle fikir alış verişinde bulunmayı prensip edinmiştir. 3. 3
  Ziyaretçi
  Saolun çok işime yaradı... :p 4. 4
  Ziyaretçi
  mersi çok teşekkür ederim

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok saol bu sitenin sahibi

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok işime yaradı türkçe ödevim içim :) saolun

 7. 7
  Ziyaretçi
  gerçekten çok iyi bir cevap

 8. 8
  Ziyaretçi
  bu siteye çok teşekkür ederim bilgisi çok işime yaradı

 9. 9
  Ziyaretçi
  türkçe performansıma yaradı çoook saolun.

 10. 10
  Ziyaretçi
  Ödevim çok işime yaradı. Milletin Atatürk'ün iyi bir lider olduğunu anlaması için de çok işe yaradı.

 11. 11
  Ziyaretçi

  çok teşşekkür ederim işime çok yaradı ve ödevime yardımcı oldu

 12. 12
  Ziyaretçi
  Çok teşekkür ederim çok işime yaradı

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
atatürkün başarılı olmasının nedenleri,  atatürkün güçlüklerle karşılaşmasına rağmen başarılı olmasının nedenleri nelerdir,  atatürkün güçlüklere rağmen başarılı olmasının nedeni,  atatürkün güçlüklere rağmen başarılı olmasının nedenleri,  ataturkun basarili olmasinin sebebi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 15 kişi