Ailenin anlamı nedir kaç çeşit aile vardır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ailenin anlamı nedir kaç çeşit aile vardır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Ailenin anlamı nedir kaç çeşit aile vardır

 2. 2
  Gülcan
  Usta Üye

  Cevap: ailenin anlamı nedir kaç çeşit aile vardır

  Aile, toplumun en küçük birimi olarak kabul edilir. Aile denince genellikle aynı evde oturan anne ve baba ile, varsa onların evlenmemiş çocukları anlaşılır. Bu tip aileye "çekirdek aile" denir.

  Çekirdek ailedeki çocukların evlenmesiyle de yeni bir çekirdek aile ortaya çıkar. Ama aile sözcüğünün bundan daha geniş anlamı da vardır. Daha çok sayıda akrabadan oluşan birimi, hatta bir soyu ya da sülaleyi tanımlamak için de aile sözcüğü kullanılır.

  "Aile" sözcüğü günlük dilde çok değişik grupları tanımlamak için de kullanılır. Örneğin "Hasan iyi bir aileydi" dendiğinde, Hasan'ın sorumlu bir baba ve koca olduğu anlaşılır. Oysa birisi "Benim ailem Adana'dan gelmiş" dediği zaman, annesiyle babasının, hatta belki de dedelerinin Adana'da yaşamış olduğunu belirtir. Bir başkası "Bu bir aile toplantısıdır" dediğinde, o toplantıda yalnızca akrabaların bulunacağı anlaşılır. Bunlar amcalar, dayılar, teyzeler, halalar, yeğenler ve evlilik bağıyla aileye katılmış kişilerdir. Bütün bunlar bize, "aile" kavramının her zaman evliliğe ya da ortak atalara dayalı ilişkileri kapsadığını göstermektedir.

  Çekirdek Aile:
  Anne , baba ve çocuklardan oluşan aile çeşidine denir.

  Geniş Aile:Anne,baba ve çocuklardan başka büyükanne,büyükbaba,amca, dayı ,hala, yenge, anneanne, teyze ve bunların çocuklarının bulunabileceği ailelere denir. 3. 3
  Ziyaretçi
  çok teşekkürler forum alrv sayenizde herkeşimi yapabiliyorum en güzel bu site 4. 4
  Ziyaretçi
  çok teşekkürler forum alev sayenizde herkeşimi yapabiliyorum en güzel bu site

+ Yorum Gönder
aile nedir kaç çeşit aile vardır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi