Aile içinde yardımlaşma nasıl olur

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Aile içinde yardımlaşma nasıl olur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: aile içinde yardımlaşma nasıl olur

  Aile denilince akla anne, baba ve evlenmemiş çocuk gelir. Böyle ailelere çekirdek aile denir. Aile kavramı çok geniştir ve aile içi huzur ve mutluluk, çocukların sağlıklı yetişmesi, psikolojilerinin iyi olması aile içi dayanışmalara bağlıdır.

  Aile içinde yardımlaşma ve dayanışma olduğu takdirde, aile yapısı daha sağlam olur ve aile birbirine daha çok bağlanır. Kişilerin kendilerine olan güvenleri artar. Aile içi iletişim, bireylerin anne baba yada kardeşlerin birbirleriyle iletişimi, aile içindeki mutluluğa bağlı olduğu için konuşma stiline önem verilmesi gerekir. Anne baba herşeyi, her konuyu çocukların yanında konuşmaz, huzursuzluk varsa çocuğa yansıtılmaz.

  İnsanların yalnız yaşaması mümkün değildir. Birlikte yaşamanın gereği olan dayanışma ile insanlar yardımlaşmayı, paylaşmayı ve iş bölümü yapmayı öğrenirler. Dayanışma sayesinde daha çok iş yapılabilir kısa zamanda daha çabuk işlerini halledebilir.

  Çocuklara küçüklükten alışdırılması gereken önemli bir konudur iş bölümü. Çünkü çocuk küçük yaşta öğrendiği herşeyi büyüdüğü zamanda uygular, oda bir aile kurduğu zaman kendi ailesine uygular. Ailede herkesin yapabileceği işler vardır. Herkez kendi üzerine düşen görevi yaparsa o ailede huzur ve mutluluk eksik olmaz. Mesela baba çalışır, anne ev işleriyle ilgilenir, çocuk dersleriyle ilgilenir gibi... 3. 3
  Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim sizlere mersii+ Yorum Gönder
ailede yardımlaşma nasıl olmalıdır,  ailenizde kimler hangi işleri yardımlaşarak yapıyor,  ailede yardımlaşma nasıl olur,  ailede yardımlaşma nasıl olmalı,  aile içi yardımlaşma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi