Egzersizin insan vücuduna faydaları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Egzersizin insan vücuduna faydaları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap:
  Egzersizin Faydaları ve Önemi

  Yaptığınız diyette her şey bir yana dursun, egzersiz ilk sırada gelmektedir. Sadece kilo vermek amaçlı değil, zayıf bir beden ve sağlıklı bir vücudunuz olsa bile egzersiz formunuzu korumanızda en gerekli etmendir. İşe en basitinden yürüyerek başlayabilirsiniz. Ya da yüzmeye gidin, merdiven inip çıkın, koşun, dans edin.
  Bunları düzenli bir şekilde yaparak bünyenize kazandırdıktan sonra bu egzersizler sizin yaşam tarzınız haline gelecektir. Fakat zinde kalmak uğruna kendinizi zorlayacak hareketlerden de kaçınmanız şart. Özellikle kalp sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini vurgulamak isteriz.
  Egzersiz, vücut fonksiyonlarını dengeleyeceği gibi psikolojik yapınıza katkıda bulunur, fiziki görünüşünüz ve metabolizmanız açısından da son derece yararlıdır. Bu nimetlerden faydalanmanın yolunun düzenli egzersizden geçtiği unutulmamalı…
  Hangi İş, Ne Kadar Enerji?
  Bir insan oturarak saatte 72 kalori harcar. Dinlenerek ve uzanarak bir saatte 60 kalori harcamaktadır. Ayakta durmak yorucu olduğu kadar enerji de sarfettirir bize. Tam bir saat ayakta kalmamız demek, 84 kaloriye denktir. Konuşmak da aynı oranda kalori kaybettirir bize. Televizyon seyretmek, beyin fonksiyonlarını çalıştırdığı gibi, bize tam saatte 80 kalori kaybettirir. Okuma- yazma ise 84 kaloriye bedeldir.

  Bilgisayar başında oturmanın fazlası gözlerimiz için sakıncalı olsa da, bu bize bir saatte tam 100 kalori kaybettirir. Kıyafet değiştirmek, giyinmek- soyunmak bize saatte 134 kalori kaybettirir. Çamaşır asmak hiç bu kadar işe yaramamıştı. Bir saati tam 270 kaloriye bedel. Toz almak 160 kalori kaybettiriyor ve temizlik yapmak spor yapmak gibi adeta. Duş yapma 252 kalori kaybettiriyor ve suyun tadı kalorileri yakarak çıkıyor+ Yorum Gönder
egzersizin vücudumuza katkıları nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi