Limit artırım dilekçesi örneği

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Limit artırım dilekçesi örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Limit artırım dilekçesi örneği

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: limit artırım dilekçesi örneği  Hesap Bildirim Cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen " Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar"hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.

  Bu nedenle kredi kartı kullananlar, ilgili bankalara, alınan üyelik ücretinin haksız olması sebebiyle ödenen bedelin bir sonraki hesap ekstresinden mahsup edilmesi talebini içeren dilekçe ile başvurabilirler. Bankaya, yapılan başvuru neticesinde bir sonraki aya ait hesap ekstresinde bu ücret mahsup edilmez, banka tarafından bu bedel sair suretle ödenmez veya talebe ilişkin herhangi bir cevap da verilmez ise şikayetçi Kaymakamlıklar bünyesinde kurulan Tüketici Sorunları İlçe Hakem Heyet'lerine başvurabilir. Hakem heyeti kararı, aleyhine çıkan kişi kararın kendisine tebliğinden itibaren 15 gün içinde Tüketici Mahkemesine itiraz edebilir.

  Aşağıda bankaya ve Tüketici Hakem Heyetine yapılacak başvurular için örnek dilekçe bunlunmaktadır.
  Bilgilerinize sunulur. umarım faydalı olur.. herkese çalışmalarında kolaylıklar dilerim..


  ……………… BANKASI A.Ş.
  GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE
  (Banka adresi )

  Konu : Kredi kart yıllık üyelik ücreti hk.


  Hamili olduğum ………………….. nolu kredi kartından ……. yılı ………. ayına ait Hesap Bildirim Cetvelinde …… YTL. kredi kartı yıllık üyelik ücreti kesildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Hesap Bildirim Cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen " Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.

  Yukarıda saydığım nedenlerle ……. yılı ……….. ayına ait Hesap Bildirim Cetvelinde yer alan yıllık üyelik ücretine itiraz ediyor ve talep edilen ve kesilen …… YTL kredi kart yıllık üyelik ücretinin bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu talep ediyorum. Aksi halde yasal yollara başvuracağım hususunu bilgilerinize sunarım. Saygılarımla.


  Adres : Ad-Soyad
  İmza+ Yorum Gönder
kredi kartı limit yükseltme dilekçe örneği,  limit arttırma dilekçesi örneği,  kredi kartı limit arttırma dilekçesi örneği,  kredi kartı limit artırımı dilekçe örneği,  kredi kartı limit artırımı dilekçesi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 11 kişi