Azmin başarı üzerindeki etkisi nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Azmin başarı üzerindeki etkisi nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Gülcan
  Usta Üye

  Cevap: azmin başarı üzerindeki etkisi nedir

  İnsanoğlu yaratıldığı günden beri sürekli bir şeylerin peşinden koşmuş, kendine hedefler belirleyip bunlara ulaşmak istemiştir. Bu süreçte kimileri işlerini yarım bırakıp pes etmiş, kimileri çoğu gitti azı kaldı deyip sabretmiştir.

  Evet, sabırlı olmak hedefimize ulaşıp başarılı olmamız için bizi tetikleyen, içimizdeki gücü enerjiye dönüştüren bir tılsımdır. Sabırla büyük keşifler gerçekleşmiş, şahane eserler ortaya çıkarılmıştır. Bu sonuçlar baştan savma gayretlerle elde edilmemiştir. Edison, büyük uğraşlardan sonra başarıya ulaşmış 1001'inci adımda ampulü icat etmiştir.

  Evet, yapacağımız işlerin bir süreç gerektirdiğini unutmamak ve aceleci olmamak gerekmektedir.

  Bir öğrenci isek; sınav kazanmaya, iyi not almaya adapte olmamız gerekir. İsteksizlikle başlanan her iş, yarım kalır. Başarmalıyım; çalıştım, başaracağıma inanıyorum deyip, her türlü çalışma şartlarını sağlayıp çalışmaya sabırla devam edersek başarıyı yakalarız.

  Bir anne isek; evladımızın tüm bakımını yapar, maddi manevi imkanlarını sağlarsak ve sabırla evlatlarımızın iyi bir insan olmasını temenni edersek başarılı oluruz.

  Başarabilmemiz, hedefe kilitlenebilmemiz için çok dayanıklı olmamız gerekir. Engelleri aşarak gayret göstermeliyiz. Gerekirse uykusuz kalabiliriz, yemek yemeye fırsatımız olmayabilir ama sonucunda rahatlarız. Sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır.

  Çinlilerin meşhur Bambu ağacını hatırlayalım. Bu ağaç uzun gayretler sonucunda yetişebiliyor. Bir ay, iki ay, üç ay sonra değil de tam 5–6 yıl sonra topraktan başını çıkarıp filizleniyor. Sonra altı haftada 27 metre uzuyor. Tabi Çinliler bu ağacın bu kadar emek gerektirdiğini biliyor ve yetişmesini sabırla bekliyorlar.

  Biz de kendimizi bir Bambu ağacı yetiştirici olarak düşünmeliyiz. Bir doktor, bir öğretmen, bir anne, bir baba olabiliriz. Hayatta iyi olaylarla karşılaşacağımız gibi bizi zorlayan, uğraştıran durumlarla da karşılaşacağız.

  Evet, fetihler sabırla gerçekleşecektir.+ Yorum Gönder
Azmin başarı üzerindeki etkisi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi