Yayalar için resimli trafik kuralları

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yayalar için resimli trafik kuralları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Yayalar için resimli trafik kuralları

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: yaya trafik işaretleri ve anlamları,trafik işaretleri ve anlamları,yaya trafik levhaları,yaya trafik işaretleri,trafik işaretlerinin anlamları

  YAYALARI İLGİLENDİREN TRAFİK İŞARETLERİ
  YAYA GEÇİDİ:
  trafik kurallari.jpg
  Bu levha sürücülere yönelik hazırlanmış tehlike uyarı işaretidir. Yaya geçidine yaklaşıldığını bildirir ve yayalar bu levhanın bulunduğu yerlerden taşıt yolunu kullanarak karşıya geçemezler. Sürücülerde hızlarını azaltmak zorundadırlar.

  OKUL GEÇİDİ:
  okul gecidi.jpg
  Yaya geçidi levhası gibi bu levha da sürücülere yönelik hazırlanmış tehlike uyarı işaretidir. Okul geçidine yaklaşıldığını bildirir ve öğrenciler bu levhanın bulunduğu yerlerden taşıt yolunu kullanarak karşıya geçemezler.

  YAYA GEÇİDİ LEVHASI:

  yaya gecidi levhasi.jpg

  Yaya geçidi levhası, sürücülerin hızlarını azaltmalarını ve kurallara uygun olarak karşıdan karşıya geçen yayalara ilk geçiş hakkını vermeleri gerektiğini bildirir. Yayalar da bu levhanın bulunduğu yerlerden geçebilirler.

  OKUL GEÇİDİ LEVHASI:

  yaya gecidi.jpg

  Okul geçidi levhası, sürücülerin hızlarını azaltmalarını ve kurallara uygun olarak karşıdan karşıya geçen öğrencilere ilk geçiş hakkını vermeleri gerektiğini bildirir. Öğrenciler bu levhanın bulunduğu yerlerden güvenli bir şekilde karşıya geçebilirler+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi