Toplumlar için sosyal değerler dayanışma neden önemlidir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Toplumlar için sosyal değerler dayanışma neden önemlidir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Toplumlar için sosyal değerler dayanışma neden önemlidir

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Sosyal Paylaşımın Önemi Nedir? Sosyal Dayanışma veya Sosyal bir paylaşım için neler yapılmalıdır?

  Değerli isimsizsevda.net misafirlerim bu başlığımızda geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım tarafından yayınlanan Sosyal Paylaşım Neden Önemlidir başlıklı yazıyı paylaşacağım.

  Geçmişten günümüze baktığımız zaman gerek yaşadığımız merkezlerde gerekse mensubu bulunduğumuz din veya inançlar gereği toplum paylaşımlarına büyük ölçüde önem verilmiştir.

  Bu nedende dolayıdır ki anne ve babalarımızdan gördüklerimiz kadarıyla onlarında anne ve babalarından görüp duydukları kadarıyla sürekli olarak toplumsal kaynaşma ve dayanışma olmaktadır..

  Her ne kadar günümüzde bu paylaşım ve kardeşlik duyguları en az seviyelere inmiş olsa da halen ülkemizde kardeşliğin haliyle toplumsal dayanışmanın sürdürüldüğü yerler olmaktadır..

  Elbetteki bu dayanışmanın azalması hem ülkenin geleciği adına hemde gelecek nesillerin yarınlara güzel bakması adına olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Kaldı ki örneklerini Avrupa ve sair ülkelerde görmek mümkündür. Günümüze yakın zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre Avrupa’daki bırakın toplumsal dayanışmayı aile içi saygının dahi kalmadığını görmek mümkündür..  Asıl anlatmak istediğimiz ise toplumsal dayanışmanın önemidir?

  Değerli arkadaşlar toplumsal dayanışmanımn olduğu yerlerde görülüyor ki birlikte ve beraberelik bulunmaktadır.


  Yani dayanışmanın olduğu yerlerde elbetteki düzen ve intizam bulunmaktadır..

  DEğerli arkadaşlar gelecek nesillerimizin daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde geleceğe ilerlemesini istiyorsak toplumsal dayanışmanın ve kardeşliğin temellerini iyi bir şekilde atmamız gerekmektedir..

  konuyla ilgili daha çok şey yazmak isterdim ama gerek zamanın kısıtlı olması gerekse elektriklerin şu anda kesik durumda olması söylemek istediklerimizi elimizden alarak burada kesmemize neden oluyor..+ Yorum Gönder
sosyal değerler ve dayanışmanın önemi,  toplumlarda sosyal dayanışma neden önemlidir,  sosyal değerler ve dayanışma,  sosyal degerler ve dayanışmanın önemi,  sosyal değerler ve dayanışmanın önemi nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi