Yüz, boyun ve koltukaltı temizliği ile ilgili maddeler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yüz, boyun ve koltukaltı temizliği ile ilgili maddeler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Yüz Boyun ve Koltuk Altı Temizliği ;
  1. Sabahları yataktan kalkınca soğuk su ile yüzünüzü yıkar rahatlarsınız. Yüzünüzü yıkarken göz çevresinide temizleyerek uykunuzu dağıtır, kendinize gelirsiniz.
  2 Olarak varsa her gün sabahları banyo yapmak vücudunuz için faydalı bir davranıştır.
  3 Olanak yoksa yüz , boyun, kulaklar su ve sabunla ,koltuk altları ise önce sabunlanmış sonra durulanmış lifle silinerek temizlenmelidir.
  4 Koltuk altları için kullanılan deodorantlar temizlik maddesi olmayıp ter kokusunu geçici olarak önleyen maddelerdir. Bu nedenle deodorantların temizlik işlemi bittikten sonra kullanılmaları gerekir.

  Kulaklar ve burun, mikropların vücuda giriş kapılarıdır. Sağlık ve görünüm açısından kulak ve burun temizliği önemlidir. Bu nedenlerle , 1 yüz yıkanırken kulak kepçelerinin içi ve arkasıda yıkanmalıdır. 2 Kulak temizliği için pamuklu çubuk kullanılmak istendiğinde pamuklu çubuk kulak zarına zarar verebileceği için kulak yoluna sokulmamalı , giriş kısmının temizlenmesi ile yetinilmelidir. 3 Burun temizliği lavaboda akan su ile yapılmalı, mendil kullanılması gerektiğinde kağıt mendil tercih edilmelidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi