Böbrekleri korumak için ne yapmalıyız

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Böbrekleri korumak için ne yapmalıyız ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Böbrekleri korumak için ne yapmalıyız

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Böbrek sağlığını korumak için ne yapmalıyız?

  ■Özellikle bademcik, faranjit ve sinuzit vakalarından sonra , böbrelerde herhangi bir rahatsızlık olup olmadığını anlamak için sık sık idrar tahlili yaptırmak.Tahlil pozitif çıktığında uygun tahlillerle daha derin bir araştırma yapmak ve muhtemel nefropotileri daha başlangıçta hemen ve derinlemesine tedavi etmek.
  ■Tansiyonu sık sık ölçtürmek ve küçük tansiyonun yükseldiği farkedildiğinde hemen böbrek üzerindeki etkileri araştırmak.
  ■Aşırıya kaçmayan, baharatlı, acılı tahriş edici besinlerin yer almadığı kontrollü ve sağlıklı bir beslenme rejimi uygulamak ( özellikle, hamilelik gibi idrar yolları hastalıklarını körükleyecek özel durumlarda)
  ■Özellikle kış aylarında ıslak-soğuktan korunulmalıdır.Çünkü soğuk, böbrekleri etkileyecek ve nefropatilerin yerleşmesine yol açacak dolaşım rahatsızlıklarına sebep olur.
  ■Özellikle böbrek koliğinde şikayetçi olunduğunda ve idrar sayımında kristallere rastlandığında, az minarelli kaynak sularıyla kür yapmak.+ Yorum Gönder
böbrekleri korumak için ne yapmalıyız ,  böbreklerimizin sağlığını korumak için neler yapmalıyız,  böbrekleri korumak için neler yapmalıyız,  bobrekleri korumak icin ne yapmaliyiz
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi