Magnezyum nedir nerelerde kullanılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Magnezyum nedir nerelerde kullanılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Magnezyum nedir nerelerde kullanılır

 2. 2
  Gülcan
  Usta Üye

  Cevap: magnezyum nedir nerelerde kullanılır

  Magnezyum (Mg):
  Fotoğraf makinelerinin gövde ve flaş kaplamalarında, işaret fişeklerinde ve yangın bombaları başta olmak üzere pirotekni alanında yoğun olarak kullanılır. Alüminyumdan üçte bir oranında daha hafif olması nedeniyle, alaşımlarından uçak ve füze yapımında faydalanılır. Eczacılık alanında önem taşıyan bileşikleri de vardır. İtici özellikteki bileşiklerin yapısına katılır. Döküm demir yapımında ve uranyum başta olmak üzere çeşitli metallerin tuzlarından saflaştırılması işleminde kullanılır. Şömine tuğlalarının, aydınlatma ampullerinin, renk maddelerinin ve filtrelerin yapımında da yeri vardır. Yeşil bitkilerde bulunan klorofil yapısında da yer alır.


  Magnezyum Kullanımı
  Birçok bedensel işlevdeki hayati önemine rağmen, magnezyum kullanımı sıklıkla göz ardı edilen bir maddedir ve pek çok kişi önerilen günlük miktarı tüketmemektedir.
  Yaşlılar, hamileler, atletler, alkolikler ve stres altındaki kişiler daha büyük bir magnezyum eksikliği riski ile karşı karşıyadır ve magnezyum düzeylerinin yeterli olmasını sağlamak için takviyeler kullanmayı düşünebilirler. Magnezyum Nedir? Vücudun kritik metabolik işlevlerinden 300 den fazlası için gerekli olan ve aşırı oranda eksikliği ölümle sonuçlanabilecek bir mineraldir.
  Günlük magnezyum kullanımı için tavsiye edilen oran 300 mg ‘dır. Gebelikte magnezyum kullanımı 400-450 mg olarak tavsiye edilmektedir. Gebelikte ve emziren kadınların magnezyum gereksinimi daha fazla artmaktadır. 3. 3
  Ziyaretçi
  Bu bilgileri toplayarak bizlere ulaştırıyorsunuz elleriniz dert görmesin 4. 4
  Ziyaretçi
  Teşekkür ederim

+ Yorum Gönder
magnezyum nerelerde kullanılır,  magnezyum nedir nerelerde kullanılır,  magnezyum nerelerde kullanılır kısaca,  magnezyum nerede kullanılır,  magnezyum nerelerde kullanilir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi