Peri bacaları hangi amaçla kullanılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Peri bacaları hangi amaçla kullanılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Peri bacaları hangi amaçla kullanılır

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: peri bacaları hangi amaçla kullanılır

  Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) 7. Meslek Komitesi (İklimlendirme Sistemleri ve Sıhhi Tesisatçılar Meslek Grubu) Başkanı Adem Bilgen, konut sahiplerini bacalarını yenilemeye çağırdı. 17 Ağustos depreminden sonra inşa edilen kalıcı konutlarda doğalgaz baca sorunu çözülemedi. 14 Şubat tarihinde bir bebeğin öldüğü doğalgaz zehirlenmesinin ardından, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan bilirkişi incelemesinde, ölüm olayının bitişik olarak inşa edilen kombi bacası ve aspiratör arasındaki zehirli gaz sızıntısından kaynaklandığı belirtilmişti.

  Yapılan incelemede, 8 bin 200 deprem konutunun bacasında sorun bulunmuştu. Sakarya Hıfzıssıhha Kurulu 1 Ekim'e kadar bölgedeki tüm bacaların yenilenmesi veya kombilerin hermetik (yalıtımlı) değiştirilmesi kararı almıştı.

  SATSO 7. Meslek Komitesi Başkanı Adem Bilgen, Yeni Yerleşim Bölgesi Karaman, Camili ve Korucuk1 bölgesinde bacalı kombi kullanan vatandaşları uyardı. Bilgen, 1 Ekim 2009 tarihine kadar baca ile ilgili gerekli önlemleri almayanların doğalgazının kesileceğini söyledi. Yenikent'te bir takım firmaların çeşitli yerlerde yapmış olduğu reklam ve satışlarını artırmak amacı ile vatandaşları yanlış bilgilendirdiklerini gözlediklerini dile getiren Bilgen, şunları kaydetti:

  "Bu firmalar, vatandaşlara (gazların kesilmeyeceğini, böyle bir şeyin yapılamayacağını veya kesin bir karar alınmadığı) yönündeki beyenatları ile halkımıza gaz alarm ve karbonmonoksit cihazı taktırarak sorunu aşabileceklerini vurgulayıp satış yapmaktadırlar. Vatandaşımızın doğru bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bu çerçevede karbonmonoksit ve gaz alarm cihazı taktırmak, 1 Ekim'de bu bölgelerde ikamet eden bacalı kombi cihazı kullanan vatandaşımızın gazının kesilmesini engellememektedir. Baca sorunu genel kurallar çerçevesinde çelik baca giydirme yöntemi ile halletmemiş olan vatandaşımızın gaz alarm ve karbonmoksit cihazı takılmış olsa bile gazı kesilecektir. 1 Ekim tarihini bekleyip vatandaşımızın mağdur olmaması için bir an önce gerekli önlemleri almaları gerekmektedir+ Yorum Gönder
peri bacaları hangi amaçla kullanılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi