Toplu taşıma araçlarına binerken ve inerken nelere dikkat etmeliyiz

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Toplu taşıma araçlarına binerken ve inerken nelere dikkat etmeliyiz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Toplu taşıma araçlarına binerken ve inerken nelere dikkat etmeliyiz

 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: toplu taşıma araçlarına binerken ve inerken nelere dikkat etmeliyiz

  Toplu Tasima Araclarinda Uyulmasi Gereken Kurallar
  Otobüslere binmeden önce eğer hattında sürekli araba çalışıyorsa tamamı dolu bir araca binmek için kapılarını yumruklamamalıyız seyrekse bile daha sabırlı davranıp araç içinde yerimizi almalıyız.

  Çok dolu bir aracın içindeyken olabilecek en iyi şekilde yerden istifade etmeliyiz sırtımızda çanta varsa bacak aramıza alıp yolcuların daha rahat yolculuk etmesini sağlayabiliriz.

  Ses debisi kulak zarını patlatıcak bir seyyar disko şeklinde otobüslere binmemeliyiz bu hem sağlığımızın hem de yolcuların keyfinin içine edebilmektedir.

  Cep telefonu ile seyir halinde görüşülmesinin yasak olduğu araçlarda görüşmemeli görüşmeye açık ortamlarda ise alçak sesle konuşmayı ya da daha sonra aramayı tercih etmeliyiz.

  Çiğnen sakız şeker v.b maddeleri tutacak demirlere düğmelere ızgaralara tıkamamalı ineceğimiz duraktaki bir çöp kutusuna atmayı tercih etmeliyiz.

  Yaşlı çocuklu engelli hamile vatandaşlarımıza her zaman binerken öncelik seyir halinde oturacak yer ve inerken varsa yüklerine engelliyse engel durumuna göre yardımcı olmalıyız.

  Gazete v.b basılı materyelleri gelişi güzel koltuk arası üstü veya yere atarak gitmemeliyiz.

  Vapur tekne gibi ulaşım araçlarında sigaralarımızı denizde değil mümkünse içindeki çöp tenekelerinde söndürmeli ve içine atmalıyız.

  Metro - Otobüs - Tramvay v.b duraklı araçlarda inilecek duraktan önce hazırlığımızı yapıp zamanında araçtan inmeliyiz.

  Otobüslerde dur ikazına basmadan inilecek durağa gelindiğinde şöföre " Kapıyı açsana" gibi bir davranışta bulunmamalıyız+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi