İnsanın canı neden sıkılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İnsanın canı neden sıkılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İnsanın canı neden sıkılır

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: insanın canının sıkılma nedeni

  Can sıkıntısının asıl nedeni nedir? Çoğumuz, hayatın şu yada bu aşamasında, can sıkıntısı denen duyguyu tadarız. Çelişki ise şuradadır:

  Elde etmek için çabaladığımız çoğu şey, sonunda can sıkıntısı yaratabilir. Çok heyecan verici bir ilişki can sıkıcı hale gelebilir. Ve bir zamanlar değerli olan boş vakit, ölü bir zamana dönüşebilir. İşte insanın can sıkıntısının asıl nedeni...

  Canımız sıkıldığında, suçlayacak toplum, arkadaşlar, akrabalr, aptal TV programları, yeksenak bir şehir; baş aşağı giden bir ekonomi, komşunun salak köpeği veya gri bir gökyüzü her zaman emrimizdedir. Suçlayacak dış etkenler bulmak, işin her zaman en kolay tarafıdır, çünkü o zaman can sıkıntımızın sorumluluğu taşımayız. Ama suçlmayı başka alanlara kaydırmak, denizaltıya perde kumaşından kapı yapmak gibidir.

  Can sıkıntısının üstesinden gelmek için, gözlerimizi psikologlara çevirebiliriz. Onlar bu cansıkıntısı hastalığı için aşağıdaki nedenleri veriyorlar:
  -Doyurulmayan beklentiler
  -Heyecan vermeyen tekdüze işler
  -Fiziksel haraketin olmayışı
  -Çoğunlukla seyirci ve çok ender aktör olmak

  Bütün bunlar seyirci kaldığımız sürece can sıkıntımızın sorumlusu kendimiziz.Can sıkıntısının yazarı yine kendimiziz.

  Sonuç olarak canınızın sıkıldığı her anda, o sıkıntısını kendiniz seçmişsinizdir. Sorulacak soru, "Niçin?" sorusudur.

  Özgür ve mutlu yaşamak istiyorsanız, can sıkıntısından vazgeçmelisiniz. Bu he zaman kolay bir fedakarlık değildir. Can sıkıntısını yenmek gerçekten de güvenli ve bildik olandan vazgeçmektir. bu yüzden zordur ve değerlidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi