Evde uymamız gereken kurallar nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Evde uymamız gereken kurallar nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Evde uymamız gereken kurallar nelerdir

 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: evde uymamız gereken kurallar nelerdir
  Eğitim en baştan verilmeli ki sonradan pişman olmayalım. İşte bu nedenle eğitim okulda değil evde başlamalıdır. Ve küçük yaşta başlar. Bu nedenle ilk olarak evde uyulması gereken kurallar ile işe başlarız. Peki bu kurallar içerisinde hangi maddeler yer almalıdır.

  Peki Evde uyulması gereken kurallar nelerdir.

  İlk olarak israfın kötü bir şey olduğunu öğretmek amacı ile ışıkları ve suları boş yere harcamamayı evde uyulması gereken kurallar olarak en başa almalıyız. Çocuğumuza elektrikleri gereksiz yere açmamayı ve daha önce den biri açmış ise söndürmesini söylemeliyiz. Suyun önemini belirterek gerekmediği sürece su harcamamayı ve özellikle muslukları açık bırakmamayı söylemeliyiz.

  Kurallar ile olara terbiye vermiş oluyoruz. Bunlar sırf çocuk üzerinde baskı olsun diye koyulmuş kurallar değildir. Evde uyulması gereken kurallar arasında yer alan maddenin bir tanesi aslında daima hayat boyunca her yerde uymamız gereken kural olan yemekten önce ellerin yıkanmasıdır. Bu bir kuraldan öte kesinlikle her bireyin yapması gereken bir temizliktir. Sağlık için daima yemekten önce iyice sabunla elimizi yıkamalıyız.

  Kurallar arasında yemek saatleri düzenli olmalı ve tüm aile bireyleri sofraya birlikte oturup birlikte kalkmalıdır. Peki neden ? Gün boyu hepimiz farklı mekanlarda ayrı olarak takılıyoruz. Ve eve gelince bile 2 dakika yüz yüze geliniyor. Ancak akşam yemeklerinde görüşülüyor.:) Tabi sadece bu değil. Herkes için ayrı ayrı sofra kurulmaz. Bu biraz saçma ve eziyet olur. Bu nedenle sofraya beraber oturulup beraber kalkılmalıdır.

  Maddeler halinde sıralamak gerekir ise,

  Yemek öncesi sonrası eller yıkanmalıdır
  Işıkları Boş Yere Yakma
  boş Akan Suları Söndür
  boş Yere Televizyonu Açma
  elektriklerle Oynama Yoksa Başına çok Kötü Bir şey Gelebilir O Yüzden Elektrikli Eşyaları Kullanırken Dikkatli Olunuz
  Ayakyolu (toalet) öncesi sonrası eller yıkanmalıdır
  Evden ayrılırken büyüklere haber verilmeldir
  Sofraya birlikte oturup birlikte kalkılmalıdır 3. 3
  Ziyaretçi
  Evde anne ve babaya ilk başta saygı ve sevgi

  en önemlisi İSLAM'ı yaşarsak sıkıntı kalmaz...+ Yorum Gönder
evde uyulması gereken güvenlik kuralları,  evde uymamız gereken kurallar,  evde uyulması gereken kurallar,  aile bireylerinin evde uyması gereken kurallar,  ev kuralları nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi