Yeni işe başlarken nelere dikkat etmeliyiz

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yeni işe başlarken nelere dikkat etmeliyiz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Yeni işe başlarken nelere dikkat etmeliyiz

 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: yeni işe başlarken nelere dikkat etmeliyiz

  Öncelikle kıyafetiniz… Yeni işyerinize ve konseptine uygun, çok da abartılı olmayan ama şık mı şık bir kıyafet seçin. Güzel bir parfüm seçin. İlk izlenim-biliyorsunuz-çok önemlidir.
  Yeni tanışacağınız insanların ellerini güzel sıkın ve gülümseyin. Biraz fazla gülümseyeceğiniz bir gün olacak, yanak kaslarınızı dinlendirin önceden.
  Onlarca insanla tanıştırılacaksınız. Herkesin kısaca ne işle uğraştığından bahsedilecektir. Kişiler ile yaptıkları işleri ilişkilendirmeye çalışın. O insanlara işleri ile ilgili kısa sorular da sorabilirsiniz. Hem muhabbet olur, hem de aklınızda daha fazla kalır.
  Yöneticiler ile tanışacaksanız ortak noktalarınızı arayın. Masalarına, kupalarına, futbol takımı tercihlerine vb. bakadursun gözleriniz. Keyifli bir sohbet yakalarsınız.
  Aynı şirkette sevdiğiniz arkadaşlarınız varsa onlarla da hemen kaynaşın, çevrenizi hızlıca genişletmeye bakın.
  Geldik masanıza. Muhtemelen bilgisayarınız hazır olmayacaktır. Vakit kaybetmeden yöneticinizden ya da sorumludan bilgisayar talebinde bulunun. Geçen sürede şirketin yayınlarını, şirket haberlerini inceleyip oldukça fazla detay bilgi sahibi olmak işinize yarar.
  Kimlik, kart, sendika, üyelik vb. nedenlerle yanınızda vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanınızı bulundurun. Bürokratik işleri gecikmeden halledin, aradan çıksın. Nasolsa bilgisayarınız da yok :)
  Kurumun servis olanaklarını ve servis sorumlularını öğrenin. Kendi servisinizi bulup, liste varsa listeye kendinizi kaydettirin.
  Bilgisayarınız varsa/geldiyse, internet/e-posta/kurum uygulamaları için gerekli izinleri talep edin.
  Dedikodu ve dolduruş sohbetlerine girmeyin, sadece dinleyin. Onaylamayın bile. Yeni şirketinizi başkalarının gözüyle değil, kendi gözlerinizle zamanı geldiğinde değerlendireceksiniz zaten. Kimsenin önyargılarının tuzağına düşmeyin. Zaman geçip de haklı olduklarını görürseniz siz de kaynatın:)
  Yeni işiniz olduğu için sizden bir tatlı/çikolata vb. beklenebilir. Bu jesti yaparsanız damakta da hoş bir tat ile başlarsınız. İlk gün değil, ama 2. ya da 3.gün uygun olabilir.+ Yorum Gönder
yeni işe başlarken nelere dikkat etmeliyiz
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi