Burs kazananların yapması gerekenler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Burs kazananların yapması gerekenler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Burs kazananların yapması gerekenler

 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: burs kazananların yapması gerekenler

  burs kazananların yapması gerekenler


  Kredi Yurtlar Kurumu tarafından açıklanan Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi kazananlar listesinden sonra öğrencilerin en fazla sorduğu şey şimdi hangi işlemler yapılacak oluyor. Burs, Öğrenim yada Katkı Kredisi almaya hak kazandıysanız aşağıdaki sırayla işlemleri yapmanız gerekmektedir.

  Geri ÖDemeli Kredi çıkan ancak almak istemeyen öğrenciler Senet işlemlerini yaptırmazlarsa herhangi bir ödeme almaya hak kazanamaz ve geri ödeme yapmak durumunda da kalmazlar. Bu şekilde istekleri olan öğrencilerin bir yere başvurtmaları gerekmiyor. Sadece hiçbir evrak teslim etmesinler yeterlidir.

  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nden duyuru:

  Kurumumuza 2011-2012 Öğretim yılında burs, öğrenim ve katkı kredisi müracaatında bulunan öğrencilere ait taahhüt senedi bilgileri 15 Aralık 2011 -31 Ocak 2012 tarihleri arasında ülke genelinde bütün noterlerce elektronik ortamda alınmaktadır.

  Kurumumuza 2011-2012 Öğretim yılında burs, öğrenim ve katkı kredisi müracaatında bulunan öğrencilere ait taahhüt senedi bilgileri 15 Aralık 2011 -31 Ocak 2012 tarihleri arasında ülke genelinde bütün noterlerce elektronik ortamda alınmaktadır. Tarafına burs öğrenim ve katkı kredisi tahsisi yapılan öğrencinin herhangi bir notere T.C Kimlik Numarası ile başvurması halinde burs, kredi taahhüt senedi ilgili noterce tanzim ve tasdik edilecektir.

  Öğrencilerin senet vermiş olmaları kendilerine mutlaka burs, öğrenim ve katkı kredisi verileceği anlamına gelmemektedir.

  Taahhüt senetlerini 30 Aralık 2011 tarihi mesai saati bitimine kadar teslim eden öğrencilere 06 Ocak 2012 tarihinde, 02-31 Ocak 2012 tarihleri arasında teslim eden öğrencilere ise 06 Şubat 2012 tarihinde burs, kredi ödemeleri T.C. Ziraat bankası şube müdürlükleri aracılığı ile yapılacaktır.

  Öğrenciler burs ve öğrenim kredilerini T.C. Ziraat bankasının hangi şubesinden alacaklarını kurumun www.kyk.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir.

  Öğrenciler kendilerine tahsis edilen burs ve kredilerden herhangi birini almak istemiyorlar ise almak istemediklerini bir dilekçe ile kuruma bildireceklerdir.

  Kurumumuzdan daha önceki yıllarda burs, öğrenim ve/veya katkı kredisi alanlar ile ek süre (artık yıl) öğrenim gören öğrenciler listede yer alsalar dahi kendilerine kredi verilmeyeceğinden taahhüt senedi tanzim ettirmeyeceklerdir.

  Öğrencilere verilen öğrenim ve katkı kredileri 4160 sayılı kanun gereğince toptan eşya fiyat endeksine tabi olup; söz konusu kanun maddesi “endeks uygulanmasına, kredi borçlarının geri ödenmesine ve taksitlendirilmesine ilişkin esas ve usulleri belirlemeye, öğrencilerin borçlarından birinci fıkraya göre hesaplanan endeks artışından ilave edilen miktarın % 50’sine kadar indirim yapmaya kurum yönetim kurulu yetkilidir. İndirim uygulandıktan sonra öğrencilerin ödeyecekleri bakiye kredi borcu; öğrencilerin eğitim süresince kurumdan aldığı toplam kredi miktarının 3 katını geçemez.” hükmüne amirdir.

  16/12/2011//YC  Şubat Duyuru Güncelleme

  Öğrenciler Taahhüt Senetlerini 10 Şubat 2012 tarihine kadar herhangi bir noterde; tanzim ve tasdik ettirerek Kurumumuzun bölge ve/veya yurt müdürlüklerine teslim edecektir. Bölge ve/veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise “Cemal Gürsel Cad. No:61 06590 Cebeci/Ankara” adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile gönderecek veya elden teslim edecektir.

  Taahhüt Senetlerini 30 Aralık 2011 tarihine kadar teslim edenlerin burs/öğrenim kredisi ödemeleri 06 Ocak 2012 tarihinde yapılmıştır.
  Taahhüt Senetlerini;
  •31 Ocak 2012 tarihine kadar teslim edenlerin burs/kredi ödemeleri 06 Şubat 2012 tarihinde ,
  •10 Şubat 2012 tarihine kadar teslim edenlerin ödemeleri ise 06 Mart 2012 tarihinde

  Ocak 2012 tarihinden geçerli olmak üzere T.C Ziraat Bankasının ilgili şubelerinden yapılacaktır.
  Basın mensuplarına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.+ Yorum Gönder
pybs burs kazananların yapması gerekenler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi