Zanaatkar ile sanatçı arasındaki fark nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Zanaatkar ile sanatçı arasındaki fark nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Zanaatkar ile sanatçı arasındaki fark nedir

 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: zanaatkar ile sanatçı arasındaki fark nedir
  Sanat en genel anlamıyla yaratıcılığın ve/veya hayalgücünün ifadesi olarak anlaşılır. Sanat sözcüğü genelde görsel sanatlar anlamında kullanılır. Sanat insanlığın evrensel bir değeridir ve kısıtlı veya değişik şekillerde bile olsa her kültürde görülür.

  Sanatçı herkesin duyduğunu herkesin gördüğünü herkesin hissettiğini herkesin düşündüğünü; farklı şekilde duyan farklı şekilde gören farklı şekilde hisseden farklı şekilde düşünen farklı şekilde yorumlayan farklı şekilde yansıtandır; duyulmayanı duyan görülmeyeni görendir. Bunlara kendi yorumunu katandır. Kısacası sanatçı sanatı bizlere ulaştırandır. Herkes sanatçı olamaz. Yetenek ve sanat yapma isteği ve sevgisi gereklidir.  Zanaat; Maddi ihtiyaçları karşılamak için yapılan öğrenimle birlikte tecrübe gerektiren pratik bilgi ve el ustalığı ile yapılan iştir. İnsanların maddeye dayanan gereksinimlerini karşılamak için yapılan öğrenimle birlikte deneyim beceri ve ustalık gerektiren işe zanaat denir.

  Zanaatçı: beceri ve ustalık gerektiren işi yapıp ürettiklerini sergileyen ya da satan kişiye verilen isimdir. Herkes zanaatçı olamaz. Eğitim ve tecrübeye yetenek eklenerek yapılan iştir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi