İngiltere hakkında bilgiler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İngiltere hakkında bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İngiltere hakkında bilgiler

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: ingiltere hakkında bilgiler  ingiltere hakkında ilgili bilgiler
  Ortalama nüfus 59,647,790 dır. İngiltere; 48,708,000, Galler 2,913,000, İskoçya 5,132,000 ve Kuzey İrlanda 1,642,000.

  İngiltere’nin nüfus yoğunluğu km² ye düşen 375 kişilik oranla Britanya’nın geri kalanından daha yüksektir.

  DilBritanya’nın ana dili tüm dünyada da en fazla konuşulan İngilizce’dir. Dünya’da yaklaşık 310 milyon kişinin ana dili İngilizce iken, aynı civarlarda kişinin de ikinci dilidir.

  Modern İngilizce öncelikle Anglo-Saxon lehçesinden gelmekle birlikte, Fransızca gibi diğer dillerden de etkilenmiştir. İngiltere’de bölgesel olarak birçok farklı lehçe ile konuşulmaktadır.

  Otel, Bar ve Kulüpler14 yaş ve üzerindeki öğrenciler sadece alkolsüz içecekler almak üzere barlara girebilirler. 18 yaşın altındaki öğrencilerin alkollü içecekleri içmeleri ve satın almaları yasaktır. Aynı şekilde 18 yaşın üstündeki bir öğrenci, 18 yaşın altındaki biri için içki satın alamaz. Sigara içmek ve satın almak için yasal yaş sınırı 16 dır.

  ElektrikBritanya’da elektrikli aletler 220-240 voltluktur ve gerekirse 50 Hz. Lik elektrik adaptörleri satın alınabilir.


  Oxford HakkındaOxford’un ünlü üniversitesinin eski binaları şehirde çok güzel bir atmosfer yaratmaktadır. Görülecek çok şey vardır. Ashmolean ve Pitt Rivers müzelerini gezebilir, Oxford’un ünlü kapalı çarşında alışveriş yapabilir veya nehirde sandalla dolaşabilirsiniz.

  Oxford ayrıca kültürel aktiviteleri, tiyatro, sinema ve klüplerinin zenginliği ile övünmektedir. Yüzyıllık tarihi publarının yanında mükemmel restoran ve kafelerini bulabilirsiniz. Tüm buların sadece kısa bir mesafe uzağında görülmeye değer kasabalar uzanmaktadır.

  Genel Bilgiler:

  Nüfus: 140,000
  Dünya’nın en prestijli üniversitelerini barındıran kültürel ve tarihi bir şehir.
  Londra’nın merkezinden trenle sadece 60 dakika uzaklıkta
  Londra Heathrow havaalanından sadece 60 dakika uzaklıkta
  Londra Gatwick Havaalanından sadece 120 dakika uzaklıkta
  Brighton & Hoveİngiltere’nin sahil şeridinde çok canlı bir deniz kıyısı şehri olan Brighton&Hove; Kraliyet Çadırı ve 18. yüzyıl evlerini de kapsayan mimarilere sahiptir. Tiyatrolar, sinemalar, müzeler, sanat galerileri, eğlence yerleri gibi metropolitan bir şehirde bulunabilcek tüm olanaklar Brighton & Hove’da mevcuttur.

  Genel Bilgiler:

  Nüfus: 250,000
  Deniz kıyısındadır
  Yüksek öğrenci nüfusuyla canlı bir kosmopolitan şehir.
  Londra’nın merkezinden trenle sadece 50 dakika uzaklıkta
  Londra Gatwick Havaalanından sadece 30 dakika uzaklıkta
  London Heathrow Havaalanından sadece 90 dakika uzaklıkta
  Cambridge HakkındaCambrigde mazisi 13.yüzyıla uzanan tarihi üniversiteleri ile tüm dünyada mükemmel eğitimin merkezi olarak ün yapmıştır. Güzel mimarileriyle etkileyici kolej binaları, şehrin dar ve renkli sokaklarında uzanmaktadır.

  Şehir; tiyatrolar, mükemmel restoranlar, sinemalar, modern alışveriş merkezleri ve her türden müzikli eğlenceler gibi tüm sosyal ve kültürel olanakları sunmaktadır.

  Genel Bilgiler:

  Nüfus: 110,000
  Dünyanın en prestijli üniversiterine sahip kültürel ve tarihi bir şehir.
  Londra Merkezinden 60 dakika uzaklıkta
  Stansted Havaalanından 30 dakika uzaklıkta
  Londra Heathrow havaalanından 90 dakika uzaklıkta
  Londra Gatwick havaalanından 120 dakika uzaklıkta
  Londra Hakkındaİngiltere’nin ticari, politik ve kültürel merkezi, hükümetin ve ülkenin tüm firmalarının merkezinin bulunduğu, büyükelçiliklerin ve medya şirketlerinin merkezi olan Londra multi-etnik nüfusun ihtiyaçlarına da adapte olarak moda, müzik ve sanatında merkez haline gelmiştir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi