Yılanlar hakkında bilgiler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yılanlar hakkında bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Yılanlar hakkında bilgiler

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: yılanlar hakkında bilgiler  yılanlar hakkında ile bilgi bilgiler


  Yılanlar türlerine bağlı olarak farklı boylara sahip sürüngen canlılardır. Bu canlılar omurgalı canlılardır. Yılanın vücudu üzerinde ayak organları yoktur ve derisi sert kaygan pullarla örtülüdür. Bu canlıların derileri oldukça sağlam bir yapıdadır. Yaşadığı ortama bağlı olarak hareketlerini farklı şekillerde sağlarlar. Karada yaşayan yılanlar yerden çok hızlı bir şekilde sürünerek hareket ederler. Suda yaşayan yılanlar olduğu gibi, uçabilen yılanlarda mevcuttur.


  Yılanlar sıcağı seven canlılardır ve sıcak iklimin görüldüğü her yerde bu canlılara rastlamak mümkündür. Kış aylarında ve soğuk günlerde yuvalarına çekilen yılanlar yaz mevsiminde ve sıcak günlerde oldukça aktif bir şekilde gezinirler ve beslenirler.
  Yılanların bedenleri yuvarlak bir yapıda ve bedenin sonunda kuyrukları bulunur. Baş kısımda bir çift gözleri bulunur ve 180 derece açılabilen bir ağız yapısı mevcuttur. Yılanların vücudu ve ağzı çok esnektir bu sayede avlarını bütün olarak yutar ve daha sonra midesinde bu besinleri hazım eder. Beslenmesinde bulunduğu ortama bağlı olarak farklı besinleri kullanır. Yılanların genellikle %99 u zehirlidir. Bu canlılar yaşadığı yere göre farklı etkideki zehre sahiptirler. Genellikle sıcak yerlerde yaşayan yılanların zehri daha güçlü ve etkilidir.
  Yılanların ağzı içinde çatallı bir dili vardır genellikle algılarını bu dili ile sağlar. Ve bunlardan hariç ağızlarında 2 adet zehir dişi bulunur.
  Bu dişlerden başka türüne bağlı olarak ağızlarında farklı sayıda dişler bulunur.
  Yılan canlısı yapı itibarı ile soğuk bir canlıdır bu nedenle yılanlar üzerinde parazitler barınmaz ve bu canlılar ile taşınmaz.
  Her yılan türünün kendine has bir yapısı ve özelliği vardır. Boyları da türlerine bağlı olarak ve beslenmesine bağlı olarak değişir. Bazı yılan türlerinin boyları 1m'yi bulmazken bazıları ise 10m civarındadır. Yılan zehirli olduğu için insanların yaşam alanlarında bulunduğu zaman çok dikkatli olmak gerekir. En kısa zamanda ilaçlama şirketlerinden destek almak gerekir. Yılan çok zor ölen bir haşere olduğu için mutlaka bu canlıyı ilaçlamada sıvı kokulu ilaçların kullanılması gerekir. Ferdi olarak ilaçlama yapmayın ve korsan kişilere ilaçlama uygulaması yaptırmayın. İlaçlama hizmeti için profesyonel destek alın. Yılan, haşere, böcek ve kemirgen ilaçlamada 7 gün 24 saat ilaçlama hizmeti sunmaktayız+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi