Günümüzde mizah anlayışı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Günümüzde mizah anlayışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Günümüzde mizah anlayışı

 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: günümüzde mizah anlayışı

  günümüzde mizah anlayışı


  Mizah anlayışı kişiden kişiye,toplumdan topluma,ülkeden ülkeye değişebilirdi.Bu çok normaldi.Zamanla neler değişmiyordu ki gülme alışkalığımız değişmesin.


  Nelere gülerdik ve mizahta kullanırdık ?Eskiyle şimdi arasında ne kadar fark vardı?.Seviye altlara mı düşmüştü?Basit şeylere gülerdik.Eskiyle şimdi arasında farklar var ve seviye düşmüştü. Seviyeden kasıt hem kalitesiz hemde sürekli belden aşağı bir komedi ve mizah anlayışının gelişmesiydi.


  Rahmetli Kemal Sunal'ın(ruhu şad olsun) filmlerinde geçen masum argo kelimeleri yasaklayıp izlememesini isterdi bazı anneler.Peki ya şimdi yeni filmlerin yanında o filmler nur gibiydi.Hepsini bir tutmamak lazım ama küfrün bol,Türk ve adet gelenek ve göreneklerine tamamiyle aykırı ve aile yapısını görmezden gelen projeler yapmak hoş değildi.


  Mizah;olayların gülünç,alışılmadık ve çelişkili yönlerini yansıtarak insanı düşündürme,eğlendirme yada güldürme sanatıdır.Bundan ibaretti.Bu sanatı çok güzel kullanan değerli şahsiyetlerde var.Hepsine bizzat teşekkürlerimi sunarım.Yarım yamalak yapmaya çalışan ve dediğim gibi kötü anlamda,çıkar için yapanlarada mizahla oynamamalarını tavsiye ederim.Yoksa bir gün onlarda mizah konusu olurlar+ Yorum Gönder
mizah anlayisi nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi