Sevgi ve saygı ile ilgili yazı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Sevgi ve saygı ile ilgili yazı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: sevgi ve saygı ile ilgili yazılar
  sevgi ve saygı ile ilgili yazılar hakkında bilgi

  Saygı ve sevgi insanlar arasında iyi bir bağ oluşmasını sağlar. Bu bağ sayesinde insanlar birbirleriyle iyi geçinirler.

  Saygıyı ve sevgiyi insanlar çocuk yaşta öğrenir. Büyüdükçe de geliştirir bu yüzden çocukların eğitimi ailede başlar. Ailede bir çocuğa insanlara karşı saygı duyması öğretildiyse bu çocuk hayatı boyunca insanlara saygılı davranır. Fakat ailede çocuğa iyi bir eğitim verilmediyse bu çocuk hiçbir zaman insanlara saygılı davranmaz. Bu yüzden hem ailesinde hem de toplumda karışıklıklara sebep olur.

  Aile içinde saygılı davranan bir çocuk toplumda da saygılı davranır. Toplumda saygı insanlar arasında barışı sağlar. İnsanlar birbirlerine saygı duyarsa birbirlerinin hakkında gözetir. Bu da insanların birbirleriyle uyum içinde yaşamasını sağlar. O toplum gelişir ve ilerler. Diğer toplumlarda daha üstün bir durum kazanır.

  Toplumda saygı tek başına yeterli değildir. Saygının yanında insanlar birbirine sevgide duymalıdır. İnsanlar birbirlerini severse her zaman diğerlerine yardım etmek ister. Bu sayede birinin bir sıkıntısı olduğu zaman bütün toplum o kişiye yardım eder. O kişinin acısını paylaşır ve sıkıntısını azaltır.

  Saygı ve sevgi farklı unsurlardır ama biri olmadan diğeri işe yaramaz. Saygı ve sevginin bir arada bulunduğu toplumlar uzun ömürlü olur ve hiçbir zaman kargaşa içine düşmez. O toplumda saygı ve sevgi ne zaman kayboldu ise o zaman o toplum çöker.

  Bu yüzden bizde birbirimize saygılı davranmalıyız. Her zaman başkalarının sevincini ve acısını paylaşmalıyız. İnsanları sevmeli onları birbirinden ayırma malıyız. 3. 3
  Ziyaretçi
  güzel site 4. 4
  Ziyaretçi
  çok güzel olmuş

 5. 5
  Ziyaretçi
  evet bencede çok güzel olmuş

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok güzel 100 aldım

 7. 7
  Ziyaretçi
  çokkk işime yaradı teşekkürler

 8. 8
  Ziyaretçi
  Bence çok güzel hazılayanın ellerine sağlık işime fazlasıyla yaradı bunun için emeği geçen herkese tşk

 9. 9
  Ziyaretçi
  çok güzel çok beğendim

 10. 10
  Ziyaretçi
  Bence de beyler çok güzel olmuş

 11. 11
  Ziyaretçi

  Güzel metin sevgi ile saygıyı bağlıyo

 12. 12
  Ziyaretçi
  Aynen çok güzel . TEŞEKKÜRLER♥♥♥ 100 Aldım

+ Yorum Gönder
saygı ile ilgili yazı,  sevgi ve saygı ile ilgili yazı,  sevgi saygı ile ilgili yazı,  saygıyla ilgili yazı,  aileye saygı ile ilgili yazı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi