Kaç çeşit tapu vardır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kaç çeşit tapu vardır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: kaç çeşit tapu vardır

  kaç çeşit tapu vardır hakkında bilgi

  Türk Koçanı:

  Kıbrıslı Türkler veya yabancı uyruklu şahıslar tarafından Temmuz 1974′deki Kıbrıs Barış Harekatı öncesi Kuzey Kıbrıs’ta satın alınmış konut, arazi ve isyeri koçanlarıdır. Uluslararası olarak tanınan bu koçanlar “Türk Koçanı”, “74 öncesi Koçanı” veya “Yabancı Koçanı” olarak adlandırılır. Bu koçanlar en güvenli koçan olarak kabul edilirler.


  2. Eşdeğer Koçan:

  Temmuz 1974′de Güney Kıbrıs’taki gayrimenkullerini bırakarak Kuzey Kıbrıs’a göc etmek zorunda kalan Kıbrıslı Türklere Kıbrıs Türk Devleti tarafından Rum tarafında bırakmış olduğu gayrimenkulleri karşılığında “Eşdeğerinde” olan gayrimenkuller verilmiştir. Esdeger gayrimenkuller alan Kıbrıslı Türkler Rum kesiminde kalan arazilerinden feragat ettiklerine dair belgeler imzalayarak “Eşdeğer” gayrimenkullerinin koçanlarını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devletinden almışlardır. Eşdeğer Koçanlı gayrimenkuller güvenli olarak değerlendirilmekte ve her türlü alım ve satımı yapılabilmektedir.

  3. Tahsis Koçan:

  K.K.T.C devleti tarafından askeri görevlerde gösterilmiş olan başarıya karşılık ödül olarak veya 1974 sonrası Türkiye Cumhuriyeti?nden gelen şahısların ülkeye yerleşip hayatını sürdürebilmesi için verilmiş olan gayrimenkullerin koçanlardır. Devlet garantisi altındadır. Tahsis Koçan sahibi şahıslar gayrimenkulleri üzerinde tam mülkiyet hakkında sahiptirler. Tahsis koçanlı gayrimenkuller de rahatça alınıp satılmakta ve üzerlerine inşaat yapılabilmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi