Dua ile ilgili anılar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dua ile ilgili anılar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: dua ile ilgili anılar

  Dua ile ilgili anılar


  YÛNUS SÛRESİ(12)
  İnsana bir sıkıntı dokundu mu, gerek yan üstü yatarken, gerek otururken, gerekse ayakta iken (her halinde bu sıkıntıdan kurtulmak için) bize dua eder. Ama biz onun bu sıkıntısını ondan kaldırdık mı, sanki kendisine dokunan bir sıkıntı için bize hiç yalvarmamış gibi geçer gider. İşte o haddi aşanlara, yapmakta oldukları şeyler, böylece süslenmiş (hoş gösterilmiş)tir,

  Sayın okurlarım bugüne kadarki yazılarımızda öncelikli olarak toplumuzda çok merak edilen ve daima tartışmalara açık olan CİN CİNLER konusunu işledik . Bu konu da ; her konuda olduğu gibi Kuran’ın bize buyurduğu sure/ ayetlerden aydınlandık .

  Bazı kimselerin Cin yoktur laflarını “açıkça bir şaşkınlık içinde söylenmiş safsata” olarak değerlendirdik , bazı ilahiyatçıların “Cinler insana temas etmez, etkilemez “açıklamalarını halkı korkutmamak amaçlı ,ama gerçeği anlatmayan bir üslupla sunulduğundan “safdillik” olarak nitelendirdik.

  Ardından BÜYÜ konusunu işledik ve büyünün yapılış amacı ve şekillerini ve çeşitlerini açıkladık . Öncelikle bedensiz varlıkların insan üzerindeki etkileriyle gerçekleşen büyüler konusunu açıkladık . Bu konuda ki referanslarımızı da yine Kuran dan aldık , ve beraberinde İslam tefsircilerinin ,düşünürlerinin de görüşlerine yer verdik .

  Sonrasında GELECEK bilinir mi GAYB bilinir mi konusunu işledik , bu konuda da ispatlarıyla d-sure/ayet lerimizle konuya açıklık getirerek gaybın kısımları olduğunu ve Cenabı Hak isterse bilinebilir olabileceğini açıkladık .

  Akabinde KADER konusu işledik ve dedik ki Gelecek bilinebiliyorsa bu Kaderi etkiler veya değiştirir mi ? Buradaki açıklamalarımız da Kaderin mahiyetini nerede nasıl değişebileceği konularını açıkça anlattık .

  Hepimizin merak ettiği RUH –RUH GÜCÜ konusuyla devam ederken hepimizin bildiği ama göremediği , bedenimizin yok olduktan sonra ahirette bizi temsil edecek biz olacak RUHUMUZU ve GÜCÜnü delilleriyle anlatmaya çalıştım .

  Bundan sonraki Konumuz DUA ve DUALARIN MUCİZESİ olacak .

  (Buraya kadar olan anlatımlarımla isterim ki, bu konulara uzak duran, pek bir mesafeli yaklaşan , burun kıvıran ve benimle her fırsatta ekranlarda tartışmayı kendine vazife bilenlere ders olur
  “ne yaptığını –konuştuğunu bilmeden” önce “bilme “ imkanına inşallah sahip olurlar diyorum .)+ Yorum Gönder
dua ile ilgili anı yazmak istiyorum,  dua ile ilgili bir kısa anı,  dua ile ilgili bir anı,  dua ile ilgili hatıralar kısaca
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi