Yerli malı ve tutum haftası ile ilgili yazılar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yerli malı ve tutum haftası ile ilgili yazılar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: yerli malı ve tutum haftası hakkında yazılar
  Tutum Yatırım ve Türk Malları haftasından ve öneminden bahsetmeden önce tutumluluk, yatırım ve Türk malının anlamını öğrenelim.

  Tutumlu: Aşırı harcamalardan kaçınan, idareli anlamına gelmektedir.

  Parada Tutum : Paranın gerektiği yerde, gerektiği kadar harcanmasına parada tutum denir. Tutumlu olmak cimrilik değildir. Cimrilik, gerektiği halde para harcamamaktır.

  Eşyada Tutum : Elbiselerimizi, ayakkabılarımızı, araç ve gereçlerimizi iyi kullanmakla olur.

  Zamanda Tutum: Zamanımızı iyi değerlendirmekle olur. Derse, kitap okumaya, oyuna, dinlenmeye ayırdığımız zamanları amaca uygun olarak kullanmalıyız. Zamanımızı boş yere geçirmemeliyiz.

  Yatırım: biriken paranın gelir sağlayacak bir işe bağlanmasıdır. Yatırım sonunda araç, gereç üretilir. Yatırımlar sonunda yeni iş alanları açılır. Toplumun gereksinmeleri karşılanır. Biriken para yatırımla değerlenir.

  Peki Türk Malı ne demektir, önemi nedir?

  Ülkemizin sınırları içinde yetiştirilen ürünlere, fabrikalarımızda yapılan mallara Türk Malı denir. Türk malına yerli malı da denir. Gereksinmelerimizi yerli mallarla karşılamalıyız. Bugün yurdumuzda her tür araç ve gereç yapılmakta, topraklarımızda her tür ürün yetiştirilmektedir. Yerli malı kullandığımızda ilaç, akaryakıt, hammadde ve dış borçlarımız için gerekli olan dövizimiz azalmamış olur. Yurtseverlik yurdu düşünmektir. Her yurtsever yerli malı kullanmaya özen göstermeli, yaşam boyu tutumlu olmalıdır. 3. 3
  Ziyaretçi
  gerçekten çok güzel TEŞEKKÜRLER ''FORUM ALEV'' 4. 4
  Ziyaretçi
  çok güzel saolun var olun

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 6 kişi