Yaya olarak karşıya geçişlerde nelere dikkat edilmelidir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yaya olarak karşıya geçişlerde nelere dikkat edilmelidir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: yaya olarak karşıya geçişlerde nelere dikkat edilmelidir

  Karşıdan karşıya geçerken nelere dikkat edilmeli


  Hepimiz karşıdan karşıya geçmenin kurallarını bildiğimizi düşünürüz ancak şehir içindeki trafik kazalarının birçoğu yaya hatalarından kaynaklanıyor. Bu nedenle kuralları bir kez daha gözden geçirmekte fayda var.

  Karşıdan karşıya geçmek istediğinizde yakınlarınızda yaya geçidi, alt ve üst geçit veya trafik ışığı varsa öncelikle buraları tercih etmelisiniz.

  Ancak yaya geçidi ve trafik ışıklarını kullansanız bile araçlara karşı dikkatli olmalı, yolun her iki yönünü mutlaka kontrol ederek yolu geçmelisiniz.  Yola adımınızı atmadan önce mutlaka solunuzu, sağınızı ve 2. kez solunuzu kontrol edin. Yolu zaman kaybetmeden, hızlı adımlarla ve dikkatinizi dağıtmadan geçin.

  Kavşaklarıasla çapraz geçmeye çalışmayın. Eğer görüşünüz iyi değilse, virajın bitiminde iseniz biraz yürüyüp karşıya geçmek için farklı bir nokta seçin.

  Park halindeki iki aracın arasından karşıya geçmeden önce araçların yol tarafında durup sağınızı ve solunuzu iyice kontrol edin.

  Karşıdan karşıya geçerken uzaktaki araçlara karşı dahi dikkatli olun, aracın hızla gelebileceğini ve hesapladığınızdan önce size ulaşabileceğini unutmayın.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi