Evimizin kuralları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Evimizin kuralları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: evimizin kuralları nelerdir  Senin için önemli olan: Nerede olduğunu ve kime bildirmek istediğini kendin belirliyorsun. Bu diğer kadınlar için de geçerlidir. O nedenle; burada kimi görürsen, neyi duyarsan; sığınma evinin dışında anlatmamalısın. Diğer kadınların isimlerini ve bilgilerini, sığınma evinin dışında olan insanlara anlatmak yasaktır.

  Güvenlik nedeniyle, eve veya sığınma evinin yerleşkesine, misafir getirmek veya burada karşılaşmak yasaktır. Bu ve buna benzer ev kurallarının istisnaları, ev toplantılarında konuşulup, belirlenmektedir.

  Buradaki ev adresin; Frauenhaus Elmshorn, Postfach 344, 25303 Elmshorn'dur. Bu adres; bankalar, resmi daireler ve benzeri kurumlar için de geçerlidir.

  Sığınma evinde ve yerleşkesinde alkol, uyuşturucu; bununla birlikte, istisnasız silah bulundurmak kesinlikle yasaktır.

  Bir arada yaşayabilmek için, bütün kadınlar birbirlerine itibar etmelilerdir ve saygılı davranmalılardır. Diğer kadınları veya çocukları tehdit etmek kesinlikle yasaktır.

  Sığınma evinde, sen; tek başına çocuklarından sorumlusun. Çocuklarını bırakıp, sığınma evinden çıkmak istediğinde; bu sorumluluğu üstlenecek başka bir kadın veya görevliyle konuşmuş olman gerekmektedir. Aynı zamanda sana nasıl ulaşılabilineceğini de bildirmek zorundasın.

  Görevlilere haber vermeden, 3 veya daha fazla gün sığınma evine gelmediğin takdirde, yönetmelik gereğince, resmi dairelerdeki kaydını sildirmek zorunda kalabiliriz. Bu durumda senin yerin, yeni gelen başka bir kadına verilebilir.

  Oda anahtarı için 10 € teminat olarak alınır. 14 gün sonra da evin kapısının anahtarı verilir. Bunun için de yine 10 € teminat olarak alınır. Ayrıca odanda önemli eşyalarını kilitleyebilmen için 2,50 € teminat karşılığında, duvarda bulunan kasanın anahtarını alabilirsin. Sığınma evinden ayrılmak istediğinde; odanı temiz bırakıp, anahtarları ofise bıraktıktan sonra ödemiş olduğun para geri verilir.

  Sığınma evinden ayrıldıktan sonra, kalan eşyaların için sorumluluk taşınmamaktadır. Eşyalarını, 14 gün içinde almadığında, bağışa sunulur veya çöpe atılır.

  Sığınma evinde yaşayan her kadın iş paylaşımına hazır olmalıdır. Ev toplantılarında görev dağılımı yapılır. Bu demektir ki, evi ve bahçeyi temizlemeye katılman gerekecek. Bununla birlikte, 14 gün geçtikten sonra, görevliler evde olmadığında (gece ve hafta sonları), telefon görüşmeleri ve nöbetçilik görevlerini de yapman gerekecek. Eğer sana ait görevleri yapamayacak durumdaysan, senin yerine yapabilecek başka bir kadın bulmalısın.

  Haftada bir kez, bütün kadınlar ve görevlilerin temsilcileriyle bir ev toplantısı yapılır. Buna katılmak zorunludur.

  Görevliler; hafta içi her sabah saat 9'dan, akşam 17'ye kadar sığınma evinde bulunurlar. Gece ve haftasonları, acil durumlarda kullanılmak üzere, nöbetçi görevlide bulunan cep telefonundan ona ulaşabilirsin. Telefon numaralarına ise, telefon kabininden ulaşabilirsin. Kabinden acil numaraları aramak ücretsizdir. Aranılan görevli, telefona cevap veremezse, hemen sana mutlaka geri dönecektir.

  Mevcut kurallar ihlal edilmiş ise, ev toplantısında alınacak uygun kararlarla tedbirler alınacaktır. Ev toplantısında ortak bir çözüme varılamıyorsa, görevliler toplanıp karar verecektir. Kadınların birlikte yaşamalarıyla ilgili, büyük sorunlar veya tartışmalar yaşanıyorsa, bu gibi durumlarda bir kadının sığınma evinden taşınması kararı alınabilir. Karar alınmadan önce o kadın açık bir şekilde uyarılacaktır.

  Sana güç ve Elmshorn'daki sığınma evinde hoş bir oturma diliyoruz!+ Yorum Gönder
evimizin kuralları nelerdir,  evimizin kuralları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi