Kaç aylıkken bebek hareket eder

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kaç aylıkken bebek hareket eder ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Kaç aylıkken bebek hareket eder

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: kaç aylıkken bebekler hareket eder

  Aslında anne karnında bebek hareketleri 7. haftada başlar. 7. haftada ultrasonda kalp atışlarını dinleyebilirsiniz. Gebelik yedinci haftada kan dolaşımı başlamıştır. Ama bebeğin 7. haftadan başlayan hareketlerini anne adayı hissedememektedir. Daha sonraki haftalarda anne adayı bebeğin hareketlerini hissedecektir.

  Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilir?

  Genelde anne karnında bebek hareketleri 14. hafta ile 26. hafta arasında hisedilir. Daha önce anne lmuşlar, ilk anne adaylarına göre daha önce hissedebilirler, çünkü ne hissetmeleri gerektiğini artık öğrenmişlerdir. Zayıf bir anne adayının da şişman bir anne adayından daha önce hareketleri hissedebilmesi mümkündür.

  Gebelikte 6. aydan sonra ise bebek hareketlerini gözle bile görebilirsiniz.

  Anne Karnında Bebek Hareketleri Nasıl Hissedilir?

  Her anne adayı, bebeğinin hareketlerini size farklı şekilde yorumlayabilir. Genelde kanat çırpması, seğirme, dirsek atma, karna vurulma gibi değişik biçimlerde tarifleri vardır. Ama halk arasında tekmelerin hissedilmesi olarak genellenmiştir.

  Anne adayları, bebek hareketlerini en çok gece yarısı, sabahları ve yemeklerden sonra hissedebilirler. Açken, hareket halinde iken bebek hareketlerini hissedemeyebilirsiniz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi