Yeni doğan bebeklerde gaz nasıl çıkarılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yeni doğan bebeklerde gaz nasıl çıkarılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Yeni doğan bebeklerde gaz nasıl çıkarılır

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: yeni doğan bebeklerde gaz nasıl çıkarılmalı

  Bebeğin gazının çıkarılması

  Bebeğinizin emzirme veya beslenmesinden sonra atılması gereken sonraki adım gazını çıkarmaktır.Emzirme sonrasında mutlaka bebeğinizin gazını çıkarmalısınız. Bazı durumlarda gaz çıkarma işlemi emzirme sırasında da yapılmalıdır.

  Bebeğin gazını çıkarmanın en kolay yolu onun midesinin omzunuza gelecek şekilde kendinize yaslamak ve sırtını hafifçe sıvazlamaktır. Bebek gaz çıkarma sırasında emdiği sütün bir kısmını çıkartabilir. Gaz sancıları bebeklerin ilk aylarda gelişmemiş sindirim sistemi nedeniyle karşılaştıkları bir sorundur.
  Gaz sancılarını gidermek ve bebeğinizin gazını daha rahat çıkarmasını sağlamak için bebekler için özel olarak üretilmiş doğal bitki (rezene veya papatya) çaylarını kullanabilirsiniz. Ekstre oranları bebeklerin sindirim sistemine göre ayarlanan rezene ve papatya çayları beslenme aralarında veya beslenme sonrasında bebeğe istenilen sıklık ve miktarda verilebilir. Bu tip bebek çayları, bebeklerin gazını kolay çıkarmasını ve daha rahat uyumalarını sağlarlar.

  Bebek gazı için ecz.lerde tamamen bitkisel damlalar da var onlar da iyi geliyor, ama biz yine de dokdorunuza danışmadan kulaktan duyma ilaçlar almanızı kesinlikle önermiyoruz…+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi