Uhu kıyafetten nasıl çıkar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Uhu kıyafetten nasıl çıkar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Uhu kıyafetten nasıl çıkar

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: uhu kıyafetten nasıl çıkarılır

  Çoğu lekeden farklı olarak, uhu lekesi için müdahelede bulunmadan önce uhunun kurumasını beklemek en iyisidir. Aksi taktirde, uhu lekesini çıkarmak için kullandığınız malzeme (örn. kağıt havlu), lekeye yapışarak veya lekeyi dağıtarak durumu daha da kötüleştirebilecektir. Uhu için ortalama 1-2 saat kuruma süresi yeterlidir. 1-2 günden daha uzun bekleme süreleri, uhunun sertleşmesine ve kumaşın dokusunu yakmasına sebep olabilir.
  Kumaştaki uhu kuruduktan sonra mümkün olduğunca fazla kısmını hafifçe kazıyarak çıkarmak için kredi kartı gibi plastik bir kart veya küt ağızlı, ince bir tereyağı bıçağı kullanın.
  Uhunun kaba kısmını aldıktan sonra bir çay kaşığı ağartıcı içermeyen toz deterjanı ve bir bardak ılık suyla bir karışım hazırlayın.
  Hazırladığınız karışımı temiz ve beyaz bir bez veya desensiz bir kâğıt havluya emdirdikten sonra bez veya kağıt havluyu, kumaşın uhu lekesi olan bölümünde ovalamadan bastırarak tamponlayın ve uhu lekesinin emilmesini sağlayın.
  (Uhu lekesi çıkarılması sırasında kullanılan bez veya kağıt havlunun beyaz ve desensiz olması, üzerlerindeki renkler veya desenlerin kumaşın üzerine akmaması açısından önemlidir.)
  Daha sonra giyside uhu lekesi çıkarma uygulaması yaptığınız bölgeyi durulayın.
  Kurutma makinesi kullanmadan giysinin kurumasını sağlayın. Çünkü kurutucunun yarattığı ısı uhu lekesinin yerleşmesine neden olabilir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi