Elektronik postanın sakıncaları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Elektronik postanın sakıncaları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: Elektronik postanın sakıncaları nelerdir

  Elektronik postanın sakıncaları ve zararlari nelerdir

  Bir ofis çalışanı günde 160’ın üzerinde e-posta gönderiyor. e-postalarını okumak her gün en az 2 saatine mal oluyor. Zaman kazandırıyor denilen e-postalar yoksa zaman mı kaybettiriyor? Uzmanlar verimlilik için yüz yüze iletişimi öneriyor.

  İş dünyasında artık birçok iş e-posta üzerinden yürütülüyor. Kararlar e-posta üzerinden alınıyor, bir e-postayla tümsüreçler değişiyor. Uzmanlar ise e-posta kullanmanın zararlarına dikkat çekmeye başladı. Acaba e-postalar zaman kazandırıyor derken yanılıyormuyuz? Yoksa e-postalar büyük zaman kaybettirmelerinin yanı sıra üretkenliğimizi, yaratıcılığımızı mı yok ediyor? Araştırmalar bu soruların cevabını “Evet” olarak veriyor. İşte e-postanın iş hayatımıza yaptıkları…

  ALDIĞIMIZ E-POSTALARIN YÜZDE 75’İ GEREKSİZ
  e-postaların birçok süreci hızlandırdığı bir gerçek ama başka bir gerçek daha var ki verimli kullanılmadıkları takdirde zaman kaybına neden oluyorlar. 16. İnsan Kaynakları Zirvesi’ne katılan Global Integration CEO’su Kevan Hall da “Hızla Yönetmek” adlı sunumunda özellikle epostayla yapılan iletişimin zaman kaybettirdiğini söyledi. Hall haftada bir gün nasıl tasarruf edilebileceği üzerinde durdu. Hall’un zaman tasarrufu konusunda özellikle üzerinde durduğu konu epostalardı: “Her gün aldığımız eposta’ların hemen hemen yüzde 75’i tamamen gereksiz. Çalıştığımız bir günün yüzde 20-25’ini ise e-postalara bakarak geçiriyoruz. Bu da gereksiz bir zaman kaybı ve verimsizliği beraberinde getiriyor. O nedenle iletişimi çoğu zaman yüz yüze gerçekleştirmenizi öneriyorum.”

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi