İnternet ortamının sakıncaları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İnternet ortamının sakıncaları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: internet Ortamının Zararları hakkında güzel bilgiler,bu bilgiler sizlere faydalı olacaktır.

  Sosyalleştirmiyor, toplumdan koparıyor

  Milyonlarca link paylaşılıyor, arkadaşlık teklif ediliyor, mesaj yazılıyor. Peki, sosyal paylaşım siteleri bizi gerçekten sosyal yapıyor mu? Yoksa gerçek hayatta sosyal olamayanların tercihi mi bu siteler? Tam 4 bin kişi üzerinde araştırma yapıldı, ortaya da ilginç sonuçlar çıktı. Öğrencilerin üzerinde yapılan araştırma ve ilginç sonuçları.

  Zaman ya da Mekân Fark Etmiyor
  Eller klavyede gözler ekranda... Ya da cep telefonlarında... Gençler için zaman veya mekân hiç fark etmiyor. Varsa da yoksa da internet daha da önemlisi sosyal paylaşım siteleri... Artık günümüz gençliğinin "sosyalleşmeden’’ anladığı neredeyse bu. Çoğu öğrenci "Sosyal paylaşım ağları gerçek iletişimi öldürmektedir. Aynı zamanda zaman kaybına neden olmaktadır" diyor.

  Peki, Siteleri Daha Çok Kimler Kullanıyor?
  Sosyal hayatta pasif olan kişiler sosyal paylaşım ağlarında daha aktif... Erkekler sosyal paylaşım ağlarında eski arkadaşlarını bulma ve görüşme konusunda kızlara göre daha istekli. Sosyal paylaşım sitelerinde harcanan zaman da oldukça fazla. Araştırma sonuçlarına göre bu süre ayda 700 milyar dakika. Örnek 20 dakika da yapılanlar. 1 milyonun üzerinde link paylaşılıyor, 2 milyonun üzerinde arkadaşlık teklifi kabul ediliyor, 3 milyon mesaj gönderiliyor, 2 milyonun üzerinde resim yükleniyor.

  Peki, Bu Siteler Hayatımızı Nasıl Etkiliyor?
  Psikiyatri Uzmanları bu sorunun yanıtını şöyle veriyor, ''Buna ayırdıkları zaman çok fazla miktarda olursa bir süre sonra toplumdan, öncelikle aileden, arkadaşlardan, diğer şeylerden kopmalar başlar."+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi