Renklerin özellikleri ve anlamları

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Renklerin özellikleri ve anlamları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Mavi renk dinlenmeyi huzuru ve sessizliği simgeler.Mavi renk aşırılıklardan kaçmak ve ortalarda olma demektir.Gökyüzü ve deniz rengi olan mavinin dinlendirici özelliği vardır.

  ​Kırmızı renk canlılığı dinamik olmayı ve heyecanı simgeler.Kırmızı sevenler hayatı hareketli ve coşkulu yaşamayı severler.Kırmızı dikkat çekici bir renk özelliği taşır.

  Sonbahar rengidir.İçindeki coşku ve dikkat çekme özelliği olan insanların rengi olarak da bilinir.Sarı renk dikkat çekiciliği simgeler.Bu rengi sevenler aynı zamanda iletişim sorunları yaşamazlar ve girişken olurlar.

  İlkbaharın ve doğanın canlanışını da yeşil renktedir.Bu yeniden doğuşun huzurun simgesi olabilen bir renktir.Sessizlik ve dinginlik demektir.


  Pembe renk kızların bayanların rengi olarak bilinir.Ama daha çok aşkı simgeler.Temiz bir aşk için ideal renk pembedir.Neşe ve mutluluğun rengi pembedir.

  Mor renk ihtişam ve lüksün simgesidir.Bazılarına göre yaşlılığın rengidir.Mor renk çok eski zamanlardan beri asalet soyluluk gibi kavramları temsil eder.

  Siyah renk gençlerin rengi olarak da bilinir.Korkunun ve başkaldırışın simgesi old
  uğu gibi hüzün ve ölümün rengidir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi