Milli Mücadelede Atatürk Neler Yapmıştır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Milli Mücadelede Atatürk Neler Yapmıştır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Milli Mücadelede Atatürk Neler Yapmıştır

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Milli Mücadelede Atatürkün rolü neydi , ne gibi faaliyetler yapmıştır ,yaptığı akıl yöntemleriyle ve sözleriyle mülli mücadelede farklı bir rol üstlenmişti , işteMustafa Kemal Atatürkün Milli Mücadelede yaptıkları.

  1.Mustafa Kemal tüm idarecilere (askeri ve sivi gönderdiği telgrafta yurdumuzun işgal altında olduğu ve halkın işgallere karşı protesto ve mitinglerle organize edilmeleri istenmiştir.

  2.Atatürk, asla ümitsizliğe düşmezdi. İç ve dış düşmanların çokluğuna rağmen Milli Mücadeleyi başlatmış ve başarmıştır.

  3.Atatürk cesur, vizyonu geniş, ileriyi gören, çok zeki, hitabet yeteneği çok gelişmiş ve kitleleri peşinden sürükleyebilen tam bir liderdi. O olmasaydı Milli Mücadele olmazdı.

  4.Vatan ve millet sevgisi Atatürk'ün taşıdığı özelliklerin temel taşıydı. O vatanı ve milleti için canını seve seve verebilecek bir karaktere sahipti.O kişisel egemenliği ortadan kaldırmış, egemenliği kayıtsız şartsız milletine vermiştir.

  5.Atatürk'ün en büyük ideali, milletini tam bağımsız, çağdaş ve ileri uygarlıklar düzeyine ulaştırmaktı. Onun diğer bir amacı da tüm ulusların barış içinde yaşamasıydı. Atatürk, Türk milletinin çağdaşlaşması için önüne çıkan tüm engelleri yenmiştir.

  6.Atatürk gerçekçi bir insandı. Olaylar ve kişiler karşısında gerçekleri çekinmeden söylediği gibi, doğru olanın gerçekleşmesi için elinden geleni de yapardı. O, yapacağı bir işte önce engelleri görür, onları birer birer ortadan kaldırır, sonunda amacına ulaşırdı. Hayalcilikten uzaktı.

  7.Atatürk'ün en önemli özelliklerinden biri de yaratıcı zihniyeti idi. Olaylar karşısında yılmadan mücadele eder. Sorunlara çözüm üretirdi. Atatürk, Türk milletinin tarihini inceleyip, onun özelliklerini çok iyi tanımıştı. Böylece Türk milletinin en ümitsiz zamanlardan bile başarılı olabileceğini anlamıştır. O, olayların akışına göre hareket eden değil, olayları yönlendiren bir kişi idi.
+ Yorum Gönder
atatürk milli mücadele,  ataturk milli mucadele,  atatürk ve türk halkı milli mücadele neler yapmıştır.,  atatürk milli mucadelede neler yapti,  atatürk milli mücadelede ne yaptı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi