Şahin Bey Kimdir Neler Yapmıştır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Şahin Bey Kimdir Neler Yapmıştır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Şahin Bey Kimdir Neler Yapmıştır

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: şahin Bey Kimdir Hayatı yaşamında neler yapmış ve neler ile uğraş vermiştir hayatında pek çok başarılara imza atmıştır.
  azda olsa kendisinden bahsedeceğiz.  Millî Mücâdele kahramanlarından. Asıl adı Mehmed Said idi. Muhtemelen 1890 yılında Antep’te doğdu. Öksüz büyüdü. Rüştiye (ortaokul) tahsilini yarıda bırakıp, dericilikte çalıştı.

  Birinci Cihan Harbinde Yemen Cephesinde bulundu. Cephedeki üstün hizmetlerinden dolayı zâbit (subay) sınıfına alındı. Harp boyunca Orta Doğudaki cephelerde savaştı.

  Şahan Bey olarak da bilinir. Rüştiyeden ayrılıp er olarak Yemen Cephesi'ne gitti. Alayını, mahsur kaldığı Aynelcebel Kalesi'nden kurtardığı için teğmen yapıldı. Balkan Savaşı ile I. Dünya Savaşı'nda Çanakkale, Romanya ve Filistin cephelerinde görev aldı. Mondros Ateşkeş Anlaşması'ndan sonra, Nizip Askerlik Şubesine atandı. Fransızlar Antep'i işgal edince, Kilis Kuva-yı Milliye Komutanı olarak işgal kuvvetleriyle çarpıştı. Uzun süre, Fransızların Antep'e destek kuvvet göndermesine engel oldu. Bostancı sırtlarında Fransızları Antep'e sokmamak için kahramanca savaşırken şehit düştü.
 3. 3
  Ziyaretçi
  abi çok iyi ödevime yardım ettiğiniz için teşekkürler. 4. 4
  Ziyaretçi
  Size çok teşekkür ederim ödevi için:D

+ Yorum Gönder
şahin bey kimdir,  şahin bey milli mücadelede ne yapmıştır,  şahin bey kahramanlıkları nelerdir,  antepli şahin hayat hikayesi ve mücadelesi,  şahin bey ne yapmıştır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi