Kirli çevre ile ilgili Kısa Yazı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kirli çevre ile ilgili Kısa Yazı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Çevre kirliliği hakkında bilgi

  Çevre kirliliği kısa bilgi

  Çevre; dünya üzerinde yaşamını sürdüren canlılarının hayatları boyunca ilişkilerini sürdürdüğü dış ortamdır.Yani “Ekosistem” olarak tanımlanabilir.
  Hava, su ve toprak bu çevrenin fiziksel unsurlarını, insan, hayvan, bitki ve diğer mikroorganizmalar ise biyolojik unsurlarını teşkil etmektedir


  Doğanın temel fiziksel unsurları olan, hava, su ve toprak üzerinde olumsuz etkilerin oluşması ile ortaya çıkan ve canlı öğelerin hayati aktivitelerini olumsuz yönde etkileyen cansız çevre öğeleri üzerinde yapısal zararlar meydana getiren ve niteliklerini bozan yabancı maddelerin hava, su ve toprağa yoğun bir şekilde karışması olayına "Çevre Kirliliği" adı verilmektedir.

  Gelişen teknolojinin yaşamıma getirdiği rahatlık yanında, bu gelişmenin tabiata ve çevreye verdiği kirliliğin boyutu her geçen gün hızla artmaktadır Yaşamı daha mükemmel hale getirmek, daha sağlıklı ve uzun bir ömür sağlayabilmek amacına dönük bu gelişmelerin, gerek kırsal, gerek kentsel alanlarda olsun, doğal kaynakları bozduğu su, hava, toprak kirlenmesine yol açtığı, bitki ve hayvan varlığına zarar verdiği son yıllarda inkar edilemez bir gerçek haline dönüşmüştür.

  Çeşitli kaynaklardan çıkan katı, sıvı ve gaz halindeki kirletici maddelerin hava, su ve toprakta yüksek oranda birikmesi çevre kirliliği oluşmasına neden olmaktadır Hızla artan dünya nüfusunun ihtiyaçlarının karşılanması için teknolojinin gelişmesine bağlı olarak endüstrileşmenin de artması gerekmektedir. Bu artış beraberinde var olan doğal kaynakların hızla tükenmesine neden olmaktadır .
 3. 3
  Ziyaretçi
  çevre kirliliği konusu için teşekkür ederim tam aradığım gibi 4. 4
  Ziyaretçi
  evet ya çok güzeel kokuyo

 5. 5
  Ziyaretçi
  Teşekkürler sonunda proje ödevim bitti

 6. 6
  Ziyaretçi
  süpersiniz böyle devam edin

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok güzel olmuş çok güzel bir ödev

 8. 8
  Ziyaretçi
  Ödev için süper bir site yaaa

+ Yorum Gönder
kirli çevre,  kirli çevre ile ilgili yazı,  kirli çevre ile ilgili kısa yazı,  temiz ve kirli çevre,  çevre ile ilgili kısa yazı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 11 kişi