Ege Bölgesinde Hangi Fabrikalar Var

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ege Bölgesinde Hangi Fabrikalar Var ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Ege Bölgesinde Hangi Fabrikalar Var

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Ege Bölgesinin Fabrikalar

  Ege Bölgesi Fabrikaları

  Ege Bölgesindeki Fabrikalar nelerdir


  Ege Bölgesi Fabrikaları; Sanayi bakımından Marmara Bölgesi'nden sonra ikinci sırada gelir. Bölümler arasında gelişmişlik ve sanayi oranı bakımından büyük farklılık vardır. Asıl Ege Bölümü sanayi bakımından daha gelişmiştir. Zaten bölgenin en büyük ve gelişmiş kenti İzmir de bu bölümde yer alır. İzmir sanayisi, fuarı, ve ihracat limanı ile bölgenin önemli kentidir.

  İzmir’de Aliağa Petrol Rafinerisi de bulunmaktadır. İzmir'de otomotiv, madeni eşya, kimya, seramik, dokuma, çimento, sigara ve zeytinyağı, Edremit ve Ayvalık'ta zeytinyağı, Aydın, Denizli ve Manisa'da dokuma ve zeytinyağı, Uşak'ta şeker, dokuma ve deri, Afyonkarahisar'da şeker, çimento, kâğıt ve mermer, Uşak, Gördes, Kula, Demirci ve Simav'da halıcılık sektörleri,Aydın da incir işleme fabrikaları vardır.

  Ege Bölgesi'nde üretilen incir, zeytin vb. gibi ürünlerin sanayileri yapılır. İzmir'de toplanmış olan başlıca sanayi kolları arasında dokumacılık da vardır. Dokumacılık ve tekstil Denizli ve ilçelerinde oldukça fazladır.
 3. 3
  Ziyaretçi
  çok teşekkürler ödevimi yaptım 4. 4
  Ziyaretçi
  istediğim cevabı aldım çok güzel

 5. 5
  Ziyaretçi
  bence de haklısın

 6. 6
  Ziyaretçi
  Güzel ama hiçbir sitede sadece fabrikaların isimlerini bulamıyorum

 7. 7
  Ziyaretçi
  Çok teşekkürler Dersime çok yardımcı oldu

+ Yorum Gönder
ege bölgesinde hangi fabrikalar vardır,  ne fabrikalari var,  izmirde hangi fabrikalar vardır,  ege bölgesinde hangi fabrikalar var,  Ege Bolgesinde hangi fabrikalar var
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi