Deprem İnsanları Nasıl Etkiler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Deprem İnsanları Nasıl Etkiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Deprem İnsanları Nasıl Etkiler

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Deprem Insanları Nasıl Etkiler

  Depremin insan ve çevre üzerindeki etkileri nelerdir?


  Depremlerin insan yaşamına doğrudan ve dolaylı etkileri nelerdir?
  İnsanların ölümlerine sakat kalmalarına, kaybolmalarına, yaşadıkları mekânların yıkılması ve hasar görmeleri, mal kayıpları, yakınlarını kaybetme, psikolojik sorunlar vb.
  3-Deprem sonucu meydana gelecek can ve mal kayıplarını azaltmak için neler yapılmalıdır?
  Depreme her yönüyle hazırlıklı olmak gerekir. Deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında alınacak önlemleri yi almak, insanları bu konuda iyi eğitmek gerekir.
  4- Ülkemizdeki deprem bölgeleri ile yerleşim merkezlerini; sosyal, ekonomik, stratejik olarak ilişkilendiriniz.
  Ülkemizde deprem kuşakları açısından bakıldığı zaman, Kuzey Anadolu Deprem Kuşağı, Batı Anadolu Deprem Kuşağı sahası içinde ülkemizin nüfusunun en büyük kısmı yaşamaktadır. En büyük şehirlerimiz bu alanlarda bulunmakta, ülkemizin en büyük sanayi tesisleri buralarda bulunmakta, en önemli kara, demir, hava yolları ve suyolları bu alanlardan geçmekte, kıtaları bağlayan boğaz köprüleri buralarda bulunmaktadır. Buralar ülkemizin ekonomisinin kalbini oluşturan alanlardır. Ayrıca ülkemizin en verimli tarım alanları, önemli sıcak kaynakları hep bu hatlar üzerinde bulunmaktadır.
 3. 3
  Ziyaretçi
  İnsanları ölümle baş başa bırakır.En önemli şey o anı yaşamaktadır yaşayanlar bilir insan çok korkar şokunu zor atlatır.Bu durumda maddi ve manevi dıurumlarda etkilenir.+ Yorum Gönder
deprem insanları nasıl etkiler,  depremin insanlara etkisi,  insanlar depremden nasıl etkilenir,  depremin insanlar üzerindeki etkileri,  depremin insan hayatına etkileri nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi