Ağacın İnsan Yaşamındaki önemi

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ağacın İnsan Yaşamındaki önemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Ağacın Insan Yaşamındaki önemi

  Ağacın insan hayatındaki yeri ve önemi nedir


  Yaşadığımız topraklar üzerinde bizi yaşatan bitkiler olduğunu biliriz. Bu bitkilerden bize yaşam vereni ağaçtır. Bir fidan ekeriz, o fidanı sularız, ona bakarız ve ağaç olur. Onu korumanın, sevmenin karşılığında bize yaşam kaynağı olan oksijeni verir. Böyle bir durumda ağacın insan yaşamındaki yerini kimse yadsıyamaz.

  Ağaçların insanlar başta olmak üzere bütün canlılara pek çok faydası vardır. Diğer canlılar ağacı beslenme ve barınma amaçlı kullanırlar. İnsanlar için ağaç oksijen kaynağıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda dünyadaki bütün ağaçlar yok edilirse, insanların 3 saat içerisinde hayatlarını yitireceği öğrenilmiştir. Bu durumda hiçbir insan ağaçsız yaşayamaz. Aynı zamanda ağaçların kütüklerini mobilya, kağıt, kalem ve pek çok eşya yapımında kullanırız. Ağacın yaprakları sayesinde doğanın yeşiliyle kaynaşırız. Ağaçlar bize meyve verir, çiçek verir. Bizler ağaçları ne kadar çok sahiplenirsek ağaçlar bize o kadar çok hayat verir.

  Ağaçlar hayatımızda bu kadar önemli ve geniş bir yere sahip ise o zaman biz de onları doğamızda var etmeye çalışmalıyız. Olan ağaçları korumaya özen göstermeli, her zaman yenilerini ekmeyi bilmeliyiz.
 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzel tşk 4. 4
  Ziyaretçi
  100 üzerinden 99

+ Yorum Gönder
ağaçların insanlar için önemi,  ağacın insan yaşamındaki önemi,  ağacın insan hayatındaki yeri ve önemi,  ağaçların barınma yeri nedir,  ağacın insan yaşamındaki önemi yeri ve önemi yazı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi